• In English
 • ДСНС: Питання соціального забезпечення мешканців Сходу України перебуває під постійним контролем Уряду
  опубліковано 09 вересня 2014 року о 15:54

  Яка кількість внутрішньо переміщених осіб наразі зафіксована в Україні? Куди звернутися з питань тимчасової реєстрації та розселення? Як людині, яка тимчасово проживає в іншому регіоні, влаштуватися на роботу, отримати ввесь пакет соціальних гарантій? На ці та багато інших питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням внутрішньо переміщених осіб, відповідав керівник Міжвідомчого координаційного штабу Василь Стоєцький  під час прямої лінії у газеті “Комсомольська правда в Україні”. Кожен, хто телефонував у студію, мав змогу особисто поставити питання керівнику Штабу та миттєво отримати консультацію щодо вирішення тієї чи іншої проблеми.

  Під час прямої лінії, люди здебільшого цікавилися, як вирішується проблема щодо їх проживання в осінньо-зимовий період. Василь Стоєцький запевнив, що наразі вже визначено понад 1 тис. 600 об’єктів, де можуть розміститися взимку більше 20 тис. осіб, які потребують переселення. Здебільшого людей розміщатимуть у Житомирській, Сумській, Рівненській, Волинській,  Кіровоградській областях – це будуть як приватні, так і комунальні будинки. Адже нині майже 80% людей зі східних регіонів проживають саме у приватних будинках і 20% - у приміщеннях бюджетної сфери.

  “Нині ми активно готуємося до осінньо-зимового періоду. Вже розроблено проект Плану дій міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, який передбачає комплексне вирішення питання щодо переселення людей в пристосовані для експлуатації в осінньо-зимовий період будівлі. Таким чином, гарантуватиметься всебічне життєзабезпечення та створення нормальний умов проживання для людей”, - запевнив керівник Штабу.

  Під час онлайн-спілкування, важливим питанням для людей, була фінансова допомога для відновлення втраченого житла та відшкодування матеріальних збитків.

  “Вже розроблено проект Постанови Кабінету Міністрів України, відповідно до якої, кожна людина, яка постраждала під час проведення АТО, отримає від 5 до 150 тис. грн. компенсації. Для цього необхідно звернутися до комісій, які будуть створені місцевими органами влади і отримати акт про розмір збитків”, - повідомив Василь Стоєцький.

  Також людей цікавило питання соціальних гарантій на місцях тимчасового проживання, зокрема, пошук роботи, виплат державних соціальних допомог та влаштування дітей до садочків та шкіл. Керівник штабу повідомив, що у Міжвідомчому координаційному штабі та у регіональних штабах постійно перебувають соціальні працівники, які оперативно допоможуть вирішити питання реєстрації, відновлення втрачених документів, працевлаштування та вирішення інших першочергових потреб людей.

  Керівник Штабу також повідомив, що для комплексного вирішення проблем людей, налагоджена взаємодія з близько 90 волонтерським організаціями у різних регіонах України, які надають допомогу різного характеру: забезпечення продуктами харчування, одягом, медикаментами.

  “Аби покращити взаємодію з волонтерським організаціями при Міжвідомчому штабі проводиться робота зі створення волонтерського координаційного центру. Саме спільними зусиллями ми зможемо оперативніше вирішувати проблеми жителів Сходу України”, - сказав Василь Стоєцький.

  Крім того, Василь Стоєцький зазначив, що наразі комплексно вирішується питання відновлення зруйнованих міст Донбасу. Адже  після звільнення територій Донбасу від терористів, більшість людей хочуть якнайшвидше повернутися додому. Вже розроблено План щодо відбудови інфраструктури Донецької та Луганської областей. І саме реалізація цього Плану допоможе людям вже зовсім скоро повернутися до рідних домівок.

  Довідка

  Для координації дій з оперативним штабом щодо виїзду із небезпечної зони, необхідно звернутись за телефоном «101» як зі стаціонарного, так і з мобільного телефону. Також громадяни можуть телефонувати цілодобово на урядову «гарячу лінію» за телефоном 0 800 507 309. Крім того, для координації роботи волонтерські та громадські організації можуть телефонувати до оперативної групи Міжвідомчого координаційного штабу в ДСНС України за номером +38(044) 247-30-02.