• In English
 • Фіскальній службі вдалося перекрити цілу низку незаконних схем уникнення оподаткування, - Ігор Білоус
  опубліковано 08 вересня 2014 року о 15:15

  Фіскальній службі вдалося перекрити цілу низку незаконних схем уникнення оподаткування, а показник детінізації - найвищий за останні 10 років. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус під час брифінгу в Будинку Уряду 8 вересня.

  За словами Ігоря Білоуса, діяльність ДФС з детінізації економіки, запобігання ухиленню від сплати податків, митних та інших платежів  принесла вагомі результати.

  «Показник детінізації є цікавий і дуже вражаючий. Це частка надходження ПДВ у валовому внутрішньому продукті країни. У першому півріччі досягнуто найвищого значення цього показника за останні десять років - 9,79 відсотка. Для порівняння: 2012 року цей показник детінізації становив 9,72 відсотка, 2013-го - 8,75 відсотка, - наголосив Ігор Білоус. - Разом з тим є збільшення питомої ваги надходжень ПДВ у ВВП на 1,04 відсотка порівняно з 2013 роком, а це додаткові 6,8 млрд. грн. у бюджеті країни. Тож я всі розмови про те, що ми нічого не робимо, ПДВ не збирається і продовжують існувати схеми, як вони існували раніше, хотів би спростити».

  Як розповів Голова Державної фіскальної служби, з початку поточного року оперативними підрозділами ДФС України припинено протиправну діяльність 38 конвертаційних центрів, якими було проконвертовано майже 5 млрд. гривень. За результатами документальних перевірок підприємств реального сектору економіки, які користувалися послугами конвертаторів, до бюджету стягнуто 341,7 млн. грн.

  «Митними органами перекрито незаконні схеми ввезення до України нафтопродуктів, їхня легалізація на ринку України з початку березня цього року вже дала позитивний результат в 7,6 млрд. грн. додаткових митних платежів», - зазначив Ігор Білоус.

  Він додав, що в результаті налагодженого ефективного контролю за правильністю та достовірністю декларування товарів, що переміщуються через кордон контейнерово, у серпні досягнуто рекордних цього року значень таких показників як податкове навантаження на один котейнер, а також митна вартість кілограма продукції,  що переміщується контейнерами. «Такого показника взагалі ніколи не було в історії України. Якою ціною це дається? Можу сказати, що дуже важкою. Це спільна дія нас і інших правоохоронних органів, - сказав Ігор Білоус. - Ми дійсно досягнули результату, контрабанда стоїть. Багато вантажів знаходиться насправді в підвішеному стані, і люди все ж чекають на нові правила гри, яких не настане, їх не буде. Просто треба всім вчитися працювати по-новому, по тих індекативах, які ми запропонували на ринку. Поки це дає свій результат. Це дуже важко дається, оскільки нам протистоїть вся «бізнес-еліта», і ті люди, які допомагають цій так званій «бізнес-еліті» бути такою. Ситуація дуже складна в Одесі, в Чопі, Львові, Ягодині – на основних митницях. Але ми продовжуємо тримати натиск, це дає свої результати. Я сподіваюсь, що ми зможемо переламати ту тенденцію, яка була протягом останніх років».

  Також усунуто схему ухилення від оподаткування шляхом ввезення на митну територію України розукомплектованих легкових автомобілів, через яку лише цього року бюджет втратив від зменшення обсягу імпорту легкових автівок більше як 3 млрд. гривень, повідомив Ігор Білоус.

  За оперативними даними, протягом січня - серпня 2014 року Державною фіскальною службою до зведеного бюджету забезпечено 270,5 млрд. грн. платежів. До місцевих бюджетів за 8 місяців поточного року сплачено 58,3 млрд. грн., єдиного внеску - 120,3 млрд. грн. Платникам податку відшкодовано 29,6 млрд. грн. податку на додану вартість, з яких в автоматичному режимі -17,5 млрд. грн. Вагомими є показники серпня: до загального фонду держбюджету надійшло 26,8 млрд. грн., що на 6 млрд. грн., або на 26,5 відсотка більше, ніж у серпні минулого року. До зведеного бюджету забезпечено 35,8 млрд. грн.. платежів, в т.ч. до державного бюджету – 27,8 млрд. грн., що на 4,9 млрд. грн. , або на 21,3 відсотка більше минулого року.