• In English
 • Литовські колеги передали рятувальникам базові елементи для наметового табору на 100 осіб
  опубліковано 05 вересня 2014 року о 18:51

  Державна служба України з надзвичайних ситуацій активно співпрацює з міжнародними cлужбами порятунку. Українські рятувальники постійно обмінюються позитивним досвідом та порадами щодо ліквідації надзвичайних ситуацій зі своїми іноземними колегами. Представники міжнародних Служб порятунку, у свою чергу, допомагають українським рятувальникам покращувати матеріально-технічне оснащення ДСНС України.

  Зокрема, 5 вересня пожежно-рятувальний Департамент при Міністерстві внутрішніх справ Литовської Республіки передав до ДП “Мобільний рятувальний центр” ДСНС України базові елементи для наметового табору, що здатен розмістити до 100 осіб. У комплекті є все необхідне для оперативного розгортання табору, а саме: 10 наметів, 100 двоярусних ліжок, 100 спальних мішків, 10 термосів, 100 банок для питної води, 2 дизельні генератори, 10 обігрівачів для наметів, 100 ковдр, 2 електричні подовжувачі, 6 біотуалетів.

  Подарунок від литовських колег отримав Микола Чечоткін, директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України, який подякував представникам Литви за допомогу та зазначив, що така підтримка світової спільноти є надзвичайно важливою для українських рятувальників та допоможе продуктивно та якісно виконувати завдання за призначенням.

  Ми вирішили передати це наметове містечко саме Мобільному рятувальному центру, адже саме його співробітники залучаються для ліквідації масштабних надзвичайних ситуацій. І для швидкого виконання покладених на них завдань необхідно оперативно на місці виникнення катастрофи розгорнути наметове містечко. Саме тому це обладнання буде використовуватися наразі Мобільним рятувальним госпіталем МРЦ, а також застосовуватиметься під час виникнення інших надзвичайних ситуацій Службою порятунку”, - зауважив Микола Чечоткін.

  Зі свого боку, воєнний аташе Литовської республіки в Україні Мєндугас Квікліс зазначив, що їхня країна завжди готова підтримувати Україну та надавати допомогу під час ліквідації надзвичайних ситуацій.

  Ми цінуємо досвід наших колег з України та готові й надалі співпрацювати з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, обмінюватися досвідом та допомагати як Службі порятунку, так і Україні”,  -зазначив Мєндугас Квікліс.

  Нагадаємо, Державна служба України з надзвчиайних ситуацій опікується питанням доставки гуманітарної допомоги для жителів Сходу України. Починаючи з 6 липня рятувальники ДСНС України доставили на Схід близько 2 тис. тонн гуманітарної допомоги. Зокрема, продукти харчування, набори добових пайків, питну вода, предмети першої необхідності, засоби особистої гігієни, одяг та медикаменти.

  Міжнародна спільнота також доставляє гуманітарну допомогу для жителів східних регіонів України. Зокрема, українцям допомагають представники Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR), Всесвітньої організації охорони здоров’я (WHO), Управління з координації гуманітарних питань ООН (UNOCHA) та Дитячого фонду ООН (UNICEF).

  Так, цього тижня до України надійшла ще одна міжнародна гуманітарна допомога від представників Фонду Народонаселення ООН - 19 тис. гігієнічних наборів на загальну суму понад 2 млн. грн. Рятувальники ДСНС України доставили ці набори для мешканців Сходу, які виїхали з району проведення АТО та АР Крим.

  Загалом, від міжнародної спільноти до України вже доставлено більше 444 тонн гуманітарної допомоги.