• In English
 • Мінагрополітики подовжило співпрацю в рамках двох основних українсько-німецьких проектів
  опубліковано 05 вересня 2014 року о 19:07

  У ході 12-го засідання Українсько-німецького аграрного комітету, що відбулося в Міністерстві аграрної політики та продовольства України були розглянуті та підтримані пропозиції щодо співпраці у рамках двох основних проектів. А саме: Німецько–українського агрополітичного діалогу (АПД) та подальшого розвитку Німецького аграрного центру в Україні (НімАЦ).

  В рамках заходу німецька сторона запропонувала допомогу у найбільш нагальних питаннях розвитку АПК України та їх вирішенні у рамках продовження аграрнополітичного діалогу, на який буде передбачене додаткове фінансування. Зокрема, йдеться про такі напрямки діяльності, як підтримка у розробці земельного законодавства та розвитку ринку землі, розробці стратегії реформування системи професійної освіти та підвищення кваліфікації, сприянні профільних асоціацій в аграрній сфері та удосконаленні аграрної статистики.

  Крім того, сторони відмітили ефективність другого проекту – Німецького аграрного центру в Україні, що розташований у с. Поташ на Черкащині. Подібні центри функціонують вже у 16 країнах світу. Проект є економічною кооперацією з підприємствами німецької аграрної економіки та тісно співпрацює з навчально-методичним центром, який відповідає за навчання та підвищення кваліфікації аграрних фахівців і надає досвід європейських підходів у галузі механізації та машинно-тракторного парку. Німецький центр в Україні надає можливість українським аграріям ознайомитися з процесами і технологіями ефективного, рентабельного і більш сталого господарювання у сільськогосподарських підприємствах.

  Термін дії проекту було передбачено до кінця 2015 року, але у рамках формування Федеральним урядом Німеччини плану дій з підтримки економіки України, німецька сторона пропонує продовжити діяльність Центру.

  На засіданні Аграрного комітету було вирішено створити спільну робочу групу з числа представників аграрних міністерств, наукових та бізнесових кіл обох країн для вироблення оптимальної моделі подальшого функціонування центру.