• In English
 • На Закарпатті стартує міжнародний телерадіофестиваль «Мій рідний край»
  опубліковано 05 вересня 2014 року о 15:03

  11-13 вересня в Ужгороді відбудеться XVІ Міжнародний фестиваль телерадіопрограм для національних меншин «Мій рідний край», засновником якого є Держкомтелерадіо.

  Його учасниками стануть Україна, Румунія, Словаччина, Угорщина, Чорногорія, Сербія, Австрія, Швеція. Для конкурсного перегляду на сьогодні представлено 54 телевізійні роботи та 33 радіопрограми. Головна ідея фестивалю - показ життя національних меншин, розмаїття їх культур, побуту, відродження та збагачення духовної спадщини, традицій.

  Цього року телевізійне журі очолюють двоє співголів - відповідальний за закордонні зв'язки державного Фонду з підтримки ЗМІ Янош Гаваші (Будапешт, Угорщина) та засновник і шеф-редактор інтернет-видання «Телекритика», лауреат премії імені Герда Буцеріуса «Вільна преса Східної Європи» Наталія Лигачова (Київ, Україна).

  У програмі фестивалю, крім конкурсного перегляду програм, заплановано професійні дискусії. Ефір телеканалу Закарпатської ОДТРК «Тиса-1» поповниться двома «Відкритими студіями». Тема першої - «Українці за кордоном», другої - «Суспільне телебачення в Україні».

  Родзинкою фестивалю стануть численні майстер-класи, які цього року забезпечить солідний «десант» спеціалістів, що представляють головні телеканали Угорщини. Це буде і навчання мовним аспектам, режисура, операторська майстерність, тема One man (універсальність однієї людини, що робить весь ефір в одній особі) та інше. Участь у майстер-класах візьмуть журналісти Ужгорода, Мукачева, Хуста, Берегова, Виноградова, інших міст Закарпаття, студенти, а також ті, хто цікавиться телебаченням та радіомовленням.