• In English
 • За місяць вінничани сплатили до державної скарбниці майже 8 млн. грн. військового збору
  опубліковано 04 вересня 2014 року о 17:37

  За місяць вінничани сплатили до державної скарбниці майже 8 млн. грн. військового збору. Про це повідомили у Вінницькій обласній державній адміністрації.

  Податковим кодексом визначено, що об'єктом оподаткування військовим збором є такі види доходів:

  - доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами;

  - доходи у формі інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику податків згідно із цивільно-правовими договорами;

  - доходи у формі виграшу в державній і недержавній грошовій лотереї, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.

  Суттєвими факторами при обчисленні військового збору з доходів громадян є наявність трудових відносин з підприємством (якщо йдеться про зарплату або інші виплати та винагороди) або наявність цивільно-правового договору на виконання робіт, послуг (якщо доходи виплачуються фізособам за договорами підряду).

  Не оподатковується військовим збором доходи фізичної особи в межах підприємницької діяльності та доходи самозайнятих осіб. Також законодавством не встановлено окремих пільг чи обмежень максимальної величини доходу, з якого справляється військовий збір.

  Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Податкового кодексу України, за ставкою 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування.