• In English
 • Уряд послідовно виконуватиме програму реформ, підписану з міжнародними кредиторами, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 03 вересня 2014 року о 15:51

  Уряд України буде послідовно виконувати програму реформ, яка підписана між Україною і міжнародними кредиторами. Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, який представив сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів Програму дій «Відновлення України».

  Якби не було міжнародної фінансової допомоги, підкреслив Прем’єр-міністр, то «курс би не плавав і не скакав, а просто літав у космос». «Саме завдяки нашій жорсткій і правильній роботі з Міжнародним валютним фондом, позиції Уряду щодо необхідності проведення складних, але потрібних для країни реформ – це не для МВФ реформи, а для України, - ми отримали фінансову допомогу, отримали кредити, не допустили дефолту. І ми насолили всім тим, які думали, що ні першого, ні другого траншу МВФ не буде. Буде, якщо всі злагоджено працюють, в першу чергу в Україні».

  «Через війну економічні показники залишають бажати кращого: ріст економіки мінусовий, інфляція висока, курс гривні інколи плаває, інколи скаче. Це ті три економічні показники, як температура економічного тіла… Коли війна, ніякого інвестора не затягнеш, люди біжать в банк забирати гроші, економіка перелякана, підприємці бояться, бізнесмени думають, як зберегти активи. Коли війна, немає віри», - сказав він.

  Проте, зазначив Арсеній Яценюк, для економічної стабілізації Уряду вдалося отримати кошти від міжнародних кредиторів. Він розповів, як ці гроші використовуються: «До кінця року буде залучено 10,7 мільярда доларів, 9,2 з яких – Україна погашає борги, щоб не було дефолту, щоб нас не оголосили банкрутом».

  «Зараз ми справляємося по наших соціальних виплатах, фінансуванню військової операції, по забезпеченню зарплат і пенсій внутрішнім ресурсом. Тому за кожну копійку, яку ми взяли, ми звітуємо», - додав він.

  За його словами, наразі необхідно терміново диверсифіковувати ринки: «Тому Уряд створив Офіс торгового представника України. Це також не велосипед, який ми придумали. Аналогічні інститути є в Європейському Союзі і Сполучених Штатах Америки. Офіс торгового представника України буде займатися лобіюванням інтересів українського бізнесу за кордоном і захистом українського бізнесу від посягань на нього».

  Він також повідомив, що Уряд «провів закон про держзакупівлі, схвалив концепцію реформування податкової системи і підготував закони, які на наступному тижні внесе до Парламенту - План дій, що робимо».

  «Програму з МВФ виконуємо жорстко по кожному пункту. Подобається, не подобається – це потрібно для України. І тому Уряд буде послідовно виконувати програму реформ, яка підписана між Україною і міжнародними кредиторами», - підсумував Арсеній Яценюк.