• In English
 • Ігор Білоус: За кошти, залучені від введення в дію «податкового компромісу», можна було б забезпечити новою технікою армію
  опубліковано 03 вересня 2014 року о 11:17

  «У разі ухвалення Верховною Радою податкового компромісу можна було б забезпечити новою військовою технікою українську армію в зоні проведення антитерористичної операції. Проте народні депутати не проголосували за включення до порядку денного закону про податковий компроміс, який вже декілька місяців опрацьовується у Парламенті», - заявив Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус під час прямого ефіру на радіо «Голос столиці».

  Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус зазначив: «За підрахунками спеціалістів ДФС надходження від реалізації цієї ініціативи Уряду мали скласти близько 5 млрд. гривень. За ці гроші можна було фактично забезпечити новою військовою технікою українські сили АТО. За 5 млрд. грн. можна придбати 100 танків. За 5 млрд. грн. можна купити 15 військових літаків, за ці гроші армія могла отримати 300 нових БТР, але депутати, які не голосували за внесення цього законопроекту до порядку денного, мабуть, вважають, що ця техніка не потрібна нашій армії».

  Суть податкового компромісу полягає у добровільній акції декларування недоплачених платежів до бюджету, що є певним компромісом між державою та платниками податків, результатом якого є взаєморозуміння та як результат надходження коштів до бюджету і детінізація економіки.

  Основні положення законопроекту передбачають звільнення платника податків від відповідальності за умови добровільного декларування недоплачених податків з податку на додану вартість та податку на прибуток і сплати лише 10% від задекларованої суми. Інша частина (90%) вважається погашеною, при цьому штрафи та пеня до платника податків не застосовуються.