• In English
 • Уряд схвалив затвердження Річної національної програми співробітництва Україна-НАТО на 2014 рік
  опубліковано 02 вересня 2014 року о 18:30

  Кабінетом Міністрів України на черговому засіданні схвалено проект Указу Президента України «Про затвердження Річної національної програми співробітництва Україна-НАТО на 2014 рік».

  Проекти Указу Президента України та Річної національної програми співробітництва Україна-НАТО на 2014 рік (далі – РНП-2014) були розроблені Міністерством закордонних справ України ще у 2013 році, погоджені на засіданні Уряду та подані на розгляд Президенту України на початку 2014 року.

  Однак у березні 2014 року документ було повернуто до МЗС України на доопрацювання у зв’язку зі зміною складу Кабінету Міністрів України, а також принципово новою внутрішньо– та зовнішньополітичною ситуацією України, що склалася на той час.

  Даний проект РНП-2014 доопрацьовано Міністерством закордонних справ України за участю Комісії з питань партнерства України з Організацією Північноатлантичного договору з урахуванням особливостей співпраці в умовах збройної агресії Російської Федерації проти нашої держави, зокрема, стороною НАТО розроблено додаткові механізми інтенсифікації співробітництва у всіх сферах, а також збільшено фінансування практично всіх існуючих програм співпраці з нашою державою.

  Схвалений Кабінетом Міністрів України проект РНП-2014 має особливу актуальність, оскільки 4-5 вересня ц.р. у Великій Британії відбудеться Саміт НАТО, в рамках якого планується проведення засідання Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів.

  Очікується, що Україна стане єдиною країною-партнером, з якою буде проведено зустріч на найвищому рівні у форматі 28+1.