• In English
 • ВР прийняла у першому читанні законопроект, що дозволить залучати транспорт громадян для виведення населення із зони НС
  опубліковано 02 вересня 2014 року о 18:34

  Сьогодні, 2 вересня, Верховна Рада України сьомого скликання, прийняла у першому читанні законопроект № 4554-а  «Про внесення змін у деякі закони України щодо залучення транспортних засобів для виведення населення із зони надзвичайної ситуації, районів можливих бойових дій». Проект Закону був підготовлений Державною службою України з надзвичайних ситуацій.

  Метою проекту є встановлення правових засад залучення транспортних засобів для вивезення населення із зони надзвичайної ситуації і районів можливих бойових дій шляхом унесення змін до Кодексу цивільного захисту України, Законів України "Про транспорт", "Про залізничний транспорт", "Про правовий режим надзвичайного стану", "Про правовий режим воєнного стану", "Про автомобільний транспорт".

  Під час розгляду законопроекту, у залі Верховної Ради був присутній особисто Голова ДСНС України Сергій Бочковський, який у ході свого виступу зазначив, що цей законопроект є важливим у зв’язку з ситуацією, яка нині склалася в Україні.

  “Законопроект врегулює питання реєстрації та видачі посвідчення водіям про залучення їх транспортного засобу для вивезення населення з небезпечних районів. Також реалізація акта дозволить врегулювати питання компенсації вартості послуг і розмір витрат власнику транспортного засобу”, - зазначив Сергій Бочковський.

  Таким чином, у випадку, якщо, наприклад, місцева адміністрація звертається до громадянина з проханням залучити його транспортний засіб для перевезення людей, власник може самостійно, у якості водія, перевезти людей. Якщо ж він лише надасть автомобіль, то йому буде видано посвідчення про залучення транспортного засобу для вивезення осіб.

  Власнику автомобіля буде компенсовано всі фактичні витрати: робочий час, який він витратить на перевезення людей, витрати на пальне тощо. Таким чином, залучення громадян допомагати своїм співвітчизникам сприятиме мінімізації людських втрат та обсягів матеріальних збитків, заподіяних в результаті надзвичайних ситуацій.