• In English
 • Пенсійний фонд розпочав фінансування пенсій за вересень
  опубліковано 02 вересня 2014 року о 14:34

  «Сьогодні Пенсійний фонд України розпочав фінансування пенсій, виплата яких буде проводитися у вересні. Загальна потреба на виплату пенсій у цьому місяці становить 23,7 млрд. грн.», - повідомила заступник Голови правління Пенсійного фонду України Валентина Никитенко на брифінгу у Клубі Кабінету Міністрів 2 вересня.

  Вона нагадала, що виплата пенсій в Україні проводиться щомісяця з 4 по 25 число.

  «Таким чином, в установлені дні буде проводитися як фінансування, так і виплата пенсій», - наголосила Валентина Никитенко.

  Водночас вона підкреслила, що складною залишається ситуація у захоплених районах Луганської та Донецької областей. Серпневі виплати профінансовані у сумі 1616,4 млн. грн. (49,4%) на Донеччині та 331,6 млн. грн. (20,1%) на Луганщині.

  Заступник Голови правління Пенсійного фонду повідомила, що станом на 1 вересня ц.р. в органи Пенсійного фонду України звернулися за переведенням пенсійної справи за тимчасовим місцем проживання понад 63,8 тис. пенсіонерів, що виїхали із зазначених регіонів: 37967 - із Донецької області, 25852 - із Луганської.

  За її словами, для оперативного забезпечення виплати пенсій громадянам, які вимушені були переселитися з Донецької та Луганської областей, Пенсійним фондом України максимально спрощено порядок переведення пенсійних справ до інших регіонів. Взяття на облік пенсіонерів та забезпечення виплати їм пенсій здійснюється за новим місцем перебування або проживання лише за їх заявою та за матеріалами електронної пенсійної справи, без необхідності подавати довідку, що підтверджує тимчасове місце проживання. Виплата пенсій для них забезпечується відповідно до графіків, а також за додатковими відомостями.

  Крім того, як відзначила Валентина Никитенко, 3104 особи уже виявили бажання повернутися назад, до місця постійного проживання. Зокрема, 2993 - до Донецької області та 111 - до Луганської.

  Також на обліку в органах Пенсійного фонду України перебувають 2379 громадян, які переселилися з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. Виплата пенсій цим особам забезпечується в повному обсязі у встановлені дати виплати.