• In English
 • Коментар МЗС України щодо захоплення миротворців на території Голанських Висот 28 серпня
  опубліковано 30 серпня 2014 року о 23:21

  МЗС України рішуче засуджує захоплення 28 серпня ц.р. озброєними бойовиками 48 представників миротворчого контингенту ООН, які виконували покладені на них функції на території Голанських Висот.

  Як вагомий контрибутор у операції ООН по підтриманню миру, а також ініціатор Конвенції щодо захисту миротворчого персоналу ООН, Україна виходить з того, що одним з найважливіших аспектів миротворчих операцій є забезпечення належного рівня захисту і безпеки їхнього персоналу.

  Захоплення та примусове утримання міжнародних представників ООН, які знаходяться на території Голанських Висот із миротворчою спостережницькою місією, є черговим свідченням злочинного і терористичного характеру діяльності озброєних формувань, які діють у зоні Сил ООН з нагляду за роз’єднанням.

  На жаль, Україна вже неодноразово стикалася з аналогічними проблемами на своїй території, коли фінансовані з-за кордону терористи захоплювали та насильно утримували неозброєних міжнародних спостерігачів у якості заручників.

  Маючи подібний сумний досвід, Україна рішуче засуджує незаконне утримання представників міжнародних миротворчих сил, а також вимагає від причетних до цього сторін негайного звільнення миротворців та розблокування району їхньої дислокації в зоні розмежувальної лінії.