• In English
 • Впорядковано надання фінансової підтримки громадським об'єднанням
  опубліковано 29 серпня 2014 року о 16:35

  27 серпня 2014 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №383 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 1992 р. №588", яка передбачала надання фінансової підтримки з Державного бюджету авіаційно-спортивним клубам Товариства сприяння обороні України.

  Зокрема, відповідно до прийнятої постанови внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 20 вересня 1993 року №753 "Про сприяння діяльності Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання "Сузір’я" та від 12 жовтня 2011 р. №1049 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка", які передбачали надання фінансової підтримки з державного бюджету Українському молодіжному аерокосмічному об'єднанню "Сузір'я" без проведення конкурсу.

  Також цим документом внесено зміни до Порядків використання коштів державного бюджету, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. №294 та від 22 лютого 2012 р. №116, в частині виключення з них відповідних напрямів використання бюджетних коштів.

  Згідно постанови, Міністерство молоді та спорту України припинило виділяти бюджетні кошти авіаційно-спортивним клубам ТСОУ. Надання фінансової підтримки УМАКО "Сузір'я" в подальшому стане можливим лише за результатами конкурсу проектів молодіжних та дитячих громадських організацій, який щорічно проводиться Мінмолодьспортом.

  Реалізація прийнятої постанови сприятиме належному виконанню заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів, затверджених постановою Кабміну від 1 березня 2014 року № 65, в частині зменшення обсягу фінансової підтримки небюджетних організацій.

   

  Довідково

  Українське молодіжне аерокосмічне об'єднання "Сузір'я"

  Статтею 87 Бюджетного кодексу визначено, що з Державного бюджету здійснюються видатки на державну підтримку молодіжних та дитячих громадських організаційна виконання загальнодержавних програм і заходів стосовно дітей, молоді, жінок, сім'ї згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Перелік таких програм затверджений постановою Кабміну від 29 червня 2011 р. №778, і серед них заходів, що проводяться УМАКО "Сузір'я" немає.

  Підпунктом 201 частини першої статті 87 Бюджетного кодексу визначено, що з Державного бюджету здійснюються видатки на фінансову підтримку громадських об’єднань на конкурсних засадах для виконання завдань державної політики. Проте, Порядком проведення конкурсу, затвердженим постановою Кабміну від 12 жовтня 2011 р. № 1049, визначено, що дія цього Порядку не поширюється на надання фінансової підтримки для виконання програм і здійснення заходів аерокосмічного профілю серед дітей та молоді.

  Протягом 2007-2012 років фінансова підтримка УМАКО "Сузір'я" надавалась без конкурсу в обсязі 2-3 млн. гривень щорічно відповідно до законів про Державний бюджет на відповідний рік, в яких такі видатки передбачались окремим рядком або враховувались додатково відповідно до доручень керівництва Уряду чи пропозицій народних депутатів.

   

  Авіаційно-спортивні клуби ТСОУ

  Законом України "Про фізичну культуру і спорт" (в редакції, що набрала чинності з 01.01.2011) визначені громадські організації фізкультурно-спортивного спрямування, які мають право отримувати фінансову підтримку з державного бюджету (Національний олімпійський комітет України, Спортивний комітет України, Національний комітет спорту інвалідів України, всеукраїнські фізкультурно-спортивні товариства, національні спортивні федерації).

  Статтею 9 зазначеного Закону визначено, що фінансування діяльності спортивних клубів здійснюється за рахунок коштів власника (засновника) та інших джерел, не заборонених законодавством.

  Таким чином, Законом України "Про фізичну культуру і спорт" в чинній редакції не передбачено надання фінансової підтримки з державного бюджету авіаційно-спортивним клубам Товариства сприяння обороні України чи будь-яким іншим спортивним клубам.

  Попередньою редакцією зазначеного Закону було передбачено, що фінансова підтримка з державного бюджету може надаватись також іншим громадським організаціям фізкультурно-спортивного спрямування. Авіаційно-спортивні клуби ТСОУ отримували з державного бюджету від 2,0 до 4,5 млн. грн. щорічно. У 2014 році в державному бюджеті було передбачено 2,012 млн. грн., фактично виділено клубам - 1,172 млн. гривень.