• In English
 • Напрацьовано план комплексної допомоги Україні від Грузії
  опубліковано 29 серпня 2014 року о 14:03

  У Міністерстві охорони здоров’я України відбулася робоча зустріч Міністра охорони здоров’я України Олега Мусія та керівників структурних підрозділів МОЗ України з грузинською делегацією – Міністром праці, охорони здоров’я та соціального захисту Грузії Давидом Сергеєнко, Надзвичайним і Повноважним Послом Грузії в Україні Міхеїлом Уклеба, керівником Департаменту з координації надзвичайних ситуацій Міністерства праці, охорони здоров’я та соціального захисту Грузії Зурабом Утіашвілі, Радником-Посланником Посольства Грузії в Україні Отаром Гургенідзе.

  Сторони обговорювали можливість надання Грузією допомоги Україні та організацію обміну досвідом з питань реформування національних систем охорони здоров’я. Давид Сергеєнко зазначив, що його країна готова надати комплексну допомогу і підтримати дружній український народ у тяжкий період.

  Зі співробітниками МОЗ України в рамках робочої групи обговорено напрямки допомоги та план дій, визначений перелік ліків та виробів медичного призначення, які потрібні для українських бійців та цивільних громадян, що постраждали від дій окупантів у Донецькій та Луганській областях. «Ми розпочнемо реалізацію плану вже на наступному тижні: почнемо закупівлі та поставимо витратні матеріали для гемодіалізу тимчасово переміщеним особам. Також надамо декілька генераторів для автономного електропостачання лікарень. В разі потреби Грузія зможе прийняти українських пацієнтів на лікування і реабілітацію», - сказав він. Усі необхідні аспекти допомоги узгоджуватимуться з керівником Департаменту з координації надзвичайних ситуацій Міністерства праці, охорони здоров’я та соціального захисту Грузії Зурабом Утіашвілі.

  В ході зустрічі також суттєва увага приділялася питанням реформування системи охорони здоров’я. Олег Мусій розповів про головні засади Концепції побудови в Україні нової національної системи охорони здоров’я та попросив поділитися грузинським досвідом реформування.

  Міністр охорони здоров’я України висловив вдячність керівництву Грузії, грузинській делегації за небайдужість, надзвичайно необхідну підтримку і готовність всіма засобами допомогти Україні, яка сьогодні виборює свою свободу.