• In English
 • Інна Совсун: Врегульовано питання переведення студентів з Донбасу
  опубліковано 29 серпня 2014 року о 13:20

  Перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун на брифінгу у Будинку Уряду 29 серпня повідомила про готовність вищих навчальних закладів до початку навчального року, відзначивши складну ситуацію на Сході України.

  «У Луганській області розпочнуть навчальний рік 13 вищих навчальних закладів, у Донецькій – 26. Не розпочнуть навчальний рік у Луганській області 33 вузи, у Донецькій – 75», - поінформувала Перший заступник Міністра.

  За її словами, Міністерство розробило розпорядження, згідно з яким  керівники вузів Донбасу за погодженням з Міністерством самостійно можуть визначати термін початку навчального року, «що буде залежати від воєнної ситуації в регіоні».

  Крім того, даним розпорядженням врегульовано питання переведення студентів з Донбасу. «Передбачається, що студенти з Луганської та Донецької областей будуть тимчасово допускатися до навчання. Фактично вони навчатимуться повноцінно на рівні з іншими студентами, формально вони будуть числитися у Донецькій, Луганській областях. Після закінчення семестру, і якщо університети до цього часу відновлять свою роботу, студентам буде запропоновано на їхній вибір або залишитися у тих університетах, до яких їх переведено, або повернутися до своїх університетів», - сказала Інна Совсун, додавши, що у вищих навчальних закладах Донбасу навчаються майже 215 тис. студентів (166 тис. студентів - вузів ІІІ-ІV рівнів акредитації). 

  При цьому вона зазначила, що дана процедура переведення студентів дозволяє зберегти працюючі ставки викладачів на захоплених територіях Донбасу. «Ми зараз намагаємося забезпечити права і викладачів, і студентів», -  наголосила Перший заступник Міністра.

  Інна Совсун наголосила, що процедура переведення студентів в інші вузи максимально спрощена: «Студентам потрібно мати при собі лише документ, що посвідчує особу. Університет, в який людина проситься перевести, перевіряє факт навчання цього студента в єдиній державній електронній базі з питань освіти, на підставі чого здійснює зарахування».

  Водночас вона відзначила, що розпорядженням передбачено, що в одну студентську групу зараховуватимуть не більше 5-ти додаткових одиниць.

  На сьогодні, за словами Інни Совсун, є 8 тис. заяв від студентів східних регіонів про переведення в інші вузи України.