• In English
 • Ліквідація територіальних органів ДАБІ України не означає припинення функціонування системи архбудконтролю в регіонах
  опубліковано 29 серпня 2014 року о 13:19

  Ліквідація територіальних органів Державної архітектурно-будівельної інспекції України не означає припинення функціонування системи архітектурно-будівельного контролю в регіонах. Послуги громадянам та архітектурно-будівельний контроль в областях у повному обсязі та в суворій відповідності до законодавства будуть здійснюватися структурними підрозділами центрального апарату ДАБІ України.

  Інспекції Держархбудконтролю у всіх регіонах країни продовжують свою роботу у штатному режимі. Оптимізація структури держархбудконтролю передбачає ліквідацію обласних інспекцій як юридичних осіб публічного права і утворення їх у статусі структурних підрозділів центрального апарату Держархбудінспекції України. Такі зміни покликані підвищити якість та ефективність роботи системи державного архітектурно-будівельного контролю.

  На сьогодні Держархбудконтроль є необхідною умовою збереження порядку в будівельній галузі. Захист комфорту та безпеки громадян є його головним завданням. Тому, незважаючи на скорочення контрольних функцій держави, ДАБІ України та її територільні органи продовжуватимуть свою роботу у сфері контролю над будівництвом.

  Більше того, сьогодні ДАБІ України стає відкритою та прозорою у спілкуванні. Зокрема, фахівці Інспекції надають безкоштовні консультації з різних актуальних питань щодо дозвільної документації. Тому Держархбудінспекція закликає громадян звертатися в регіональні центри надання адміністративних послуг для отримання таких консультацій.

  Нагадаємо, що 8 липня 2014 р. набула чинності постанова Кабінету міністрів України (№230 від 02.07.2014), відповідно до якої територіальні органи інспекції стануть підрозділами центрального апарату.