• In English
 • Ми маємо всі можливості, аби взимку створити комфортні умови для кожного жителя Донбасу, - Голова ДСНС
  опубліковано 29 серпня 2014 року о 10:23

  28 серпня 2014 року Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський у ході робочої поїздки до Одеської області ознайомився з умовами розміщення тимчасово переселених громадян та готовністю об’єктів, визначених для їх проживання в осінньо-зимовий період.

  Голова Служби відвідав лікувально-оздоровчі заклади області, де проживають громадяни, що тимчасово переміщені з території проведення АТО. Зокрема, Сергій Бочковський відвідав ДП “Клінічний санаторійім. Пирогова (Куяльник). На даний час у закладі перебуває 173 людини, з яких 107 – особи, що тимчасово переміщені із АР Крим, та 66 осіб з району проведення АТО. Наступним пунктом зупинки були санаторіїБіла акація”, “Міжрейсова база моряківта санаторій ДСНС УкраїниОдеський”, у яких перебувають люди.

  На базі санаторію ДСНС УкраїниОдеський” у 2004 році створений та функціонує Медичний центр медико-психологічної реабілітації рятувальників. Комплексна система медико-психологічної реабілітації дає можливість оцінити стан психофізіологічного здоров’я рятувальників, а також ступінь професійного стресового навантаження та комплексно оцінити ефективність медико-психологічної реабілітації.

  Під час ознайомлення з об’єктами в Одеській області, визначеними для проживання тимчасово переселених людей в осінньо-зимовий період, Голова Служби звернув увагу на їх готовність та зазначив, що у закладах створені всі умови для перебування там людей з настанням холодів.

  Створені комфортні умови для людей, санаторії обладнані системою опалення, у їдальні закладу для людей персонал влаштувавшведський стіл”. Заклади повністю готові до осінньо-зимового періоду.

  У санаторіях створені всі необхідні умови для проживання людей з обмеженими можливостями. Саме таких людей у великій кількості приймає Одеса.

  “Робота Одеського регіонального штабу є взірцем того, як повинні працювати штаби інших областей України. Всі заклади, в яких нині проживають люди, готові до осінньо-зимового періоду. Відчувається теплота та щирість людських душ та величезна підтримка як одеситів, так і міської ради Одеси. Вони роблять усе можливе, аби люди відчували їхню допомогу та могли якомога швидше забути про ті жахіття, які їм довелося пережити. Ми, в свою чергу, робимо все можливе, аби взимку кожна людина, яка переїхала зі східних регіонів України, мала житло та була зігріта ”, - зазначив Сергій Бочковський.

  Голова Служби акцентував увагу на санаторії ДСНС УкраїниОдеський”, на базі якого у 2004 році створений Медичний центр медико-психологічної реабілітації. У цьому закладі проходять реабілітацію рятувальники Служби порятунку. І відтепер у цьому закладі створено Центр реабілітації учасників АТО, які зможуть пройти лікування та повернутися до нормального звичного життя.

  “Цей заклад є унікальним та єдиним в Україні, який використовує новітні технології діагностики психологічного стану та нові методи лікування. До кожного військового, який проходитиме реабілітацію у закладі, буде підібраний індивідуальний підхід. Ми зробимо все можливе, аби наші герої відчували нашу підтримку та турботу”, - зауважив Голова ДСНС України.

  За результатами перевірки було встановлено, що на територіїКлінічного санаторію ім. Пирогова”  можна розмістити ще близько 1 тис. людей, у санаторіїБіла акація” – більше 200 осіб, у  санаторії ДСНС УкраїниОдеський” – 450 людей.

  Нагадаємо, за даними Міжвідомчого координаційного штабу, на цей час з району проведення антитерористичної операції до інших регіонів переселено 181 тис. 937 осіб, у тому числі 60 тис. 326 дітей, 23 тис. 549 інвалідів та осіб похилого віку.

  Всього в регіонах України тимчасово розміщено 214 тис. 88 осіб.

  Вже найближчим часом людей, які нині тимчасово проживають на територіях гуртожитків навчальних закладів чи базах відпочинку (324 об’єкти), що не обігріваються, необхідно буде перемістити до інших будівель. Наразі там перебуває 16 тис. 709 внутрішньо переміщених осіб.

  Міжвідомчим координаційним штабом визначено 1 тис. 863 об’єкти, у яких можливо розмістити понад 20 тис. осіб.