• In English
 • Прогноз на майбутні роки базується на аналізі існуючої ситуації та передбаченнях, - Анатолій Максюта
  опубліковано 28 серпня 2014 року о 16:07

  Під час брифінгу в Будинку Уряду Перший заступник Міністра економіки і торгівлі України Анатолій Максюта розповів про суть Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2015 рік та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2016 і 2017 роки, схваленого напередодні Урядом.

  Одним із базових елементів для формування цього прогнозу став аналіз ситуації, яка склалася в поточному році.

  Характеризуючи останню, посадовець відзначив, що економіка України знаходиться під впливом методичних заходів із-зовні, які спрямовані на її послаблення.

  «Цілеспрямовані на послаблення економіки України зовнішні заходи, національна економіка найбільше відчула у 1-му півріччі: за 2-й квартал валовий внутрішній продукт знизився на 4,7%», – зазначив Максюта.

  Також він інформував про те, що у 1-му півріччі спостерігалася негативна динаміка по промисловості, позитивна – по сільському господарству.

  Анатолій Максюта наголосив, що наявні процеси не з’явилися сьогодні, це системні проблеми, які цьогоріч спричинили досить різке падіння економіки.

  «По-суті Україна вже у 2013 році ввійшла в рецесію. Комплекс проблем наростав, і в цьому році поєдналося кілька факторів: з одного боку, погіршення зовнішньої кон'юнктури для наших товарів, плюс штучне погіршення ситуації на російському ринку і блокування експорту з боку РФ, а також військові дії, які впливають негативно як на інвестиційні очікування, так і на саму інфраструктуру та підприємства. Руйнування виробничих потужностей на Сході додалося до вже наявних проблем».

  Також було зазначено, що в 2014 році послабилися чинники, які  забезпечували традиційну для останніх років модель економічного зростання, де ключову роль відігравало споживання. Це – високі темпи зростання роздрібної торгівлі, що впливали на споживання при досить високих темпах зростання заробітної плати, яка не завжди відповідала продуктивності праці і реальним можливостям економіки.

  «Тобто, це була активна соціальна політика, яка не відповідала економічним можливостям. І в цьому році цей фактор був послаблений. Фактично, ми переходимо в негативну зону і по заробітній платі, і по роздрібній торгівлі. Отож, ми стоїмо перед необхідністю зміни моделі розвитку економіки із споживчої на інвестиційну. Цей рік має бути перехідним роком», – підсумував Анатолій Максюта.