• In English
 • На Рівненській АЕС відбулося чергове засідання штабу будівництва комплексу з переробки твердих РАВ
  опубліковано 28 серпня 2014 року о 16:05

  Чергове засідання штабу будівництва комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів (РАВ) відбулось 27 серпня на Рівненській АЕС. Перед початком проведення штабу виконавчий директор з ядерної та радіаційної безпеки і науково-технічної підтримки ДП НАЕК «Енергоатом» Наталія Шумкова у супроводі генерального директора РАЕС Павла Павлишина побувала на будівельному майданчику комплексу та оцінила хід будівельно-монтажних робіт.

  У нараді, яка пройшла у форматі відеоконференції, взяли участь директори профільних департаментів Компанії, спеціалісти її відокремлених підрозділів, Київського науково-дослідного проектно-конструкторського інституту «Енергопроект».

  Керівник проекту з будівництва комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів (КПРВ) на РАЕС – заступник генерального директора з капітального будівництва Сергій Куроєдов ознайомив учасників із поточним станом справ та проблемними питаннями. Він констатував завершення одного з етапів будівельно-монтажних робіт – виведення фундаменту до «нульової» відмітки під встановлення обладнання. Присутній на нараді Олександр Степанчук, представник генеральної підрядної організації «ПТЕМ – інжиніринг», яка виграла тендер на будівництво комплексу, повідомив про поступове нарощування темпу робіт, для чого вирішено перейти на двозмінний графік роботи. За його словами, активну фазу будівництва забезпечують 46 будівельників ПТЕМ та трьох субпідрядних організацій ПТЕМ. Надалі кількість будівельників планується збільшувати.

  Про виконання графіка постачання обладнання для комплексу доповів заступник головного інженера ВП РАЕС Федір Кислицин, зауваживши на деяких відхиленнях від встановлених термінів та шляхах врегулювання питання. Сергій Куроєдов підкреслив кінцеву мету поточного року – проведення на майданчику РАЕС монтажу та приймально-здавальних випробувань обладнання комплексу, що поставляється в рамках проекту TACIS. Це три установки комплексу – установка вилучення відходів із сховищ твердих РАВ, установка суперпресування і установка фрагментації та сортування.

  Наталія Шумкова доручила «Енергопроекту» прискорити видачу проектно-кошторисної документації та розглянути питання щодо забезпечення авторського нагляду на будівельному майданчику. Протоколом наради закріплено й окремі питання щодо фінансування робіт та постачання обладнання.

  У цілому, виконавчий директор Компанії відзначила певний прогрес із створення комплексу та розгортання активного будівництва.