• In English
 • Арсеній Яценюк закликав невідкладно зібрати Радбез ООН та заморозити всі російські активи до виведення військ із України
  опубліковано 28 серпня 2014 року о 11:35

  Одним із вірогідних елементів стримування російської агресії повинен бути розгляд питання про заморожування всіх російських активів і зупинку всіх банківських транзакцій РФ в ЄС, США та країнах Великої сімки - до моменту виведення Росією своїх збройних сил, техніки і агентури з території України. Про це заявив Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк у четвер, 28 серпня.

  Глава Уряду наголосив, що Україна здатна справитися з російськими терористами і найманцями, яких підтримує Росія: «Але Україні вкрай складно справитися з російською армією і з Росією як ядерною державою, яка озброєна до зубів. А ще до того ж деякі європейські країни мають з ними військові контракти на постачання зброї, яка буде використовуватися і використовується проти України, проти Європи і світу».

  Арсеній Яценюк підкреслив, що Росія суттєво наростила свою військову присутність на території України: «Ситуація надскладна. Я до неї хочу підійти з дуже холодним розумом і гарячим серцем. В поточних умовах вважаю за необхідне, щоб наші західні партнери невідкладно скликали надзвичайне засідання Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй».

  Також, за його словами, відповідні надзвичайні зібрання повинні відбутися в Організації безпеки і співробітництва в Європі та Європейському Союзі на рівні міністрів закордонних справ ЄС.

  Він підкреслив, що введені проти РФ санкції «не дали результату по деескалації ситуації в Україні»: «В таких обставинах одним із вірогідних елементів стримування російської агресії повинен бути розгляд питання про заморожування всіх російських активів і зупинку всіх банківських транзакцій Російської Федерації в країнах-членах Європейського Союзу, Сполучених Штатах Америки та країнах Великої сімки. Заморозити російські активи і фінанси до моменту виведення Росією своїх збройних сил, техніки і агентури».

  «Ситуація дійсно дуже складна. Честь українським воякам, які боронять і захищають нашу державу», - наголосив Арсеній Яценюк.

  «Володимир Путін цілеспрямовано розпочав війну в Європі. Це знає весь світ і приховати це неможливо. Тому зараз від світу потрібні дієві і ефективні кроки», - сказав Глава Уряду.