• In English
 • Введення спецрахунків дозволить водоканалам стабільно розраховуватись за спожиті енергоносії та міжнародні запозичення, - В. Гройсман
  опубліковано 27 серпня 2014 року о 16:00

  Уряд схвалив на своєму засіданні проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії, а також для погашення позик, отриманих від міжнародних фінансових організацій», розроблений Мінрегіоном. Проект передбачає удосконалення розрахунків підприємств централізованого водопостачання та водовідведення за спожиту електричну енергію, а також визначає механізм для забезпечення погашення позик, отриманих від міжнародних фінансових організацій. Про це повідомив Віце-прем`єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман.

  «Ми пропонуємо ввести для водоканалів спецрахунки (рахунки зі спеціальним режимом використання). На ці рахунки надходитиме плата за водопостачання і водовідведення, кошти на такому рахунку розподілятимуться винятково за встановленими нормативами, з нього не може бути стягнуто кошти, зупинено проведення операцій. Саме з цих рахунків водоканали будуть розраховуватись за спожиті енергоносії та сплачувати за міжнародними позиками», – зазначив він.

  За словами Володимира Гройсмана, введення спецрахунків надає реальну можливість забезпечити з боку водоканалів стабільну оплату за енергоносії та погашення позик від міжнародних фінансових організацій.

  На сьогодні, зазначив Вице-прем`єр, рахунки зі спеціальним режимом використання запроваджено у сфері теплопостачання. Уповноваженим банком, який обслуговує подібні рахунки, визначено ПАТ «Державний ощадний банк України».