• In English
 • Олександр Сич: Ми маємо виробити програму соціогуманітарної реінтеграції Донбасу в Україну
  опубліковано 21 серпня 2014 року о 20:08

  «Українська держава не може допустити  хаотичних і нескоординованих підходів у справі моделювання взаємин Донбасу з рештою територій України після перемоги над російським агресором. Ми маємо розробити довгострокову програму соціогуманітарної реінтеграції Донбасу в консолідоване тіло українського суспільства», – заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич під час круглого столу «Кримінально-терористична війна на Сході України: соціальна складова», що відбувався 21 серпня 2014 року за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони та Українського інституту національної пам’яті.

  Урядовець повідомив, що Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк схвально поставився до такої ініціативи. Тож Олександр Сич, у свою чергу, запросив присутніх на круглому столі науковців долучитися до її реалізації.

  Окрім того, Віце-прем’єр-міністр України наголосив на критичній потребі застосування наукового і громадського потенціалу всієї країни до пошуку механізмів реформування українського суспільства та аналізу російсько-української війни. «Наука має працювати на формування оновленого суспільства і оновленої держави. Саме на науковому рівні слід вивчати дуже складні етнонаціональні процеси, ціннісні орієнтації суспільства та механізм функціонування державного управлінського механізму. Він є вкрай недосконалий і в найближчій перспективі має бути докорінно змінений», – зауважив Олександр Сич.

  За словами урядовця, українські науковці повинні вже сьогодні зайнятися глибинним дослідженням і  трактуванням тих процесів, що відбуваються на Південному Сході держави. Саме вони, а не кремлівські пропагандисти, мають впливати на свідомість наших співгромадян. «Російська пропаганда, а за нею і збройна агресія, отримали сприятливий ґрунт на Донбасі. Адже протягом усіх років незалежності тут здійснювалася недосконала, а то й злочинна, гуманітарна політика. Тож наше завдання – скерувати всі зусилля, аби в подальшому українське суспільство було монолітним організмом й аби ніколи не повторилися ті події, що мали і мають місце  в Криму та на Донбасі», – підсумував Олександр Сич.

  Також під час круглого столу було обговорено питання соціальних технологій і тероризму в стратегії й тактиці комбінованих війн, специфіку війни на Донбасі, причетність російських структур громадянського суспільства до російсько-української війни, проблеми інформаційної безпеки України, внутрішньо переміщених осіб, а також презентовано результати соціологічного дослідження «Життєві світи Сходу і Заходу України».