• In English
 • Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, евакуйовані з зони АТО, забезпечені всім необхідним для початку навчального року
  опубліковано 21 серпня 2014 року о 17:07

  Усі 565 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, евакуйованих з Донецької та Луганської областей, забезпечені необхідним навчальним приладдям, одягом та взуттям для початку навчального року.

  Зокрема, з Донецької області до інших регіонів України виїхали 28 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), в яких виховується 215 дітей, та 66 прийомних сімей, в яких виховується 165 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Всього - 380 дітей.

  9 дитячих будинків сімейного типу та 21 прийомних сімей вже повернулися до постійного місця проживання, де діти будуть відвідувати школи. Ще 3 донецькі прийомні родини планують повернутися додому до 1 вересня. Крім того, 4 ДБСТ і 6 прийомних сімей вже влаштували дітей у загальноосвітні навчальні заклади за новим місцем проживання, інші 18 прийомних родин і 12 дитячих будинків сімейного типу визначаються зі своїми намірами. Саме від їхнього рішення залежить місце навчання дітей.

  З Луганщини до інших областей переїхали 18 дитячих будинків сімейного типу, що виховують  127 дітей, та 29 прийомних сімей, які опікуються 58 дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування. Всього – 185 дітей.

  Станом на 19 серпня один ДБСТ та 4 прийомні сім’ї повернулися на постійні місця проживання, де діти продовжать навчання. Крім того, ще одна прийомна родина планує повернутися до початку нового навчального року. 5 дитячих будинків сімейного типу та 8 прийомних сімей вже влаштували свою малечу в загальноосвітні навчальні заклади за новим місцем проживання. При цьому 10 ДБСТ і 8 прийомних родин ще визначаються, де вони будуть проживати і відповідно, де навчатимуться діти.

  Також вивезено до інших регіонів 105 дітей з центрів соціально-психологічної реабілітації Донецької та Луганської областей. Всі вони будуть навчатися в загальноосвітніх навчальних закладах за місцем свого перебування відповідно до наказів Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту та Міністерства освіти і науки України.

  Ще 23 дитини із закладів соціального захисту Донеччини та Луганщини були вивезені на оздоровлення до м. Бердянськ. 18 з них планується направити до центру соціально-психологічної реабілітації м. Краматорськ, де буде організовано їх навчання. Питання щодо навчання інших 5 дітей з Луганської області наразі вирішується шляхом їх зарахування до відповідних загальноосвітніх навчальних закладів за місцем тимчасового перебування.