• In English
 • Євген Нищук: Головна особливість відзначення 23-ї річниці Незалежності України - возвеличення сучасного героя
  опубліковано 21 серпня 2014 року о 14:45

  Міністр культури Євген Нищук на брифінгу у Будинку Уряду 21 серпня наголосив, що головною особливістю відзначення 23-ї річниці Незалежності України є те, що під час проведення урочистостей вперше акцент буде зроблено на «возвеличенні сучасного героя».

  «Ми говоримо про сучасного героя, якого з нами на превеликий жаль уже немає, і того, який продовжує боротьбу за цілісність незалежної держави Україна – це є головна особливість відзначення Незалежності України цього року», - сказав Євген Нищук, підкресливши, що «Україна молода держава, але древній народ, який має велику історію».

  Міністр культури наголосив, що у зв’язку з трагічними подіями після Революції гідності у Києві та продовженням трагічних подій на Сході України, - «заходи не можуть бути гучними, розважально-святковими, вони будуть урочисто-героїчними».

  Він нагадав, що відзначення 23-ї річниці Незалежності України відбудеться відповідно до затвердженого Урядом плану заходів.

  Зокрема, Євген Нищук повідомив, що 23 серпня, у День підняття Державного Прапора України, урочистості розпочнуться на Софіївській площі у Києві за участю Президента України, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради, членів Уряду, громадськості.

  У Софії Київській відбудеться молебень за Україну. Тут же можна буде ознайомитися з виставкою архівних документів «Історія українського державотворення».

  Євген Нищук повідомив, що 24 серпня розпочнеться покладанням квітів до пам’ятників Володимиру Великому, Тарасу Шевченку, Михайлу Грушевському, до Хреста на честь Небесної Сотні.

  Після чого на Майдані Незалежності у Києві відбудеться військовий парад.

  Пізніше відзначення річниці Незалежності продовжиться на Софіївській площі. Серед заходів – парад вишиванок, концертні програми за участю військових оркестрів ЗСУ, артистів Національної філармонії та інших митців.

  О 19-00 на Софіївській площі відбудеться мистецька академія «З нами Бог» - присвята героям Небесної сотні, потім до 22-00 продовжуватиметься героїчна концертна програма.