• In English
 • На Дніпропетровщині учасники АТО зможуть безкоштовно отримати землю для будівництва чи ведення господарства
  опубліковано 21 серпня 2014 року о 13:11

  Про це стало відомо під час наради, яку провели заступник головикерівник апарату облдержадміністрації Геннадій Корбан та заступник голови облдержадміністрації Святослав Олійник. У нараді також взяли участь представники територіальних агентств земельних ресурсів.

  Тисячі жителів Дніпропетровщини наразі мобілізовані в зону АТО. По завершенні своєї місії кожен з цих воїнів матиме право отримати земельну ділянку для індивідуального будівництва або для ведення сільського господарства, чи під садівництво.

  «Це, в першу чергу, питання соціалізації тих людей, які повертаються з фронту та потребують інтенсивного повернення у мирне життя. Ми повинні сьогодні підготуватися до того моменту, коли війна скінчиться і люди повернуться у мирний стан. Тому обробка сільськогосподарської землі для багатьох буде виходом та соціальною адаптацією», - зазначив Святослав Олійник.

  Наразі готується реєстр таких земель, а також списки бажаючих отримати наділи. У кожному районному центрі мобілізовані до роботи Агентства земельних ресурсів, місцевих рад, районних державних адміністрацій, управління юстиції, а також департаменту з мобілізаційної роботи ОДА, який веде облік військових, направлених у зону АТО. Всі ці органи ведуть роз’яснювальну роботу щодо процедури отримання необхідних документів для отримання земель.

  Також Дніпропетровська ОДА готує розпорядження голови, яким рекомендує місцевим органам влади підходити індивідуально до питань кількості земельних наділів. Для військових АТО також буде максимально спрощена процедура отримання земельних наділів.

  «Перелік документів на отримання землі потрібно максимально спростити, щоб людина не бігала не збирала довідки. Особливо це стосується тих людей, які пройшли війну. Вони не будуть терпіти бюрократію і формалізм. Цим людям потрібно сприяти у цьому питанні»,- зазначив Геннадій Корбан.

  Він додав, що наразі необхідно провести в усіх містах та районах повну інвентаризацію земель та визначитися з обсягами, що кожна громада може виділити воїнам АТО. Якщо ця земля зайнята нелегально, то її потрібно вивільнити.