• In English
 • Для захисту інтересів України створять інститут торгових представників за кордоном, - Валерій Пятницький
  опубліковано 21 серпня 2014 року о 12:52

  Для захисту економічних інтересів України на зовнішніх ринках буде створено інститут торгових представників за кордоном. Про це на брифінгу в Будинку Уряду повідомив Торговий представник України Валерій Пятницький, якого вчора рішенням Кабінету Міністрів було призначено на цю посаду.

  Валерій Пятницький наголосив, що запровадження інституту Торгового представника - «це бажання створити або скоординувати, посилити систему зусиль на зовнішніх ринках, це підтримка українського бізнесу». При цьому він зазначив, що таке рішення Уряду є відображенням світового досвіду, вимогою часу.

  «Конкуренція в світі зростає, і країни намагаються це максимально відобразити створенням або реформуванням інститутів для того, щоб координувати зусилля як держави, так і бізнесу, для просування інтересів на зовнішні ринки, для захисту від недобросовісної конкуренції», - зазначив Валерій Пятницький.

  Він наголосив, що саме через торгівлю стимулюється і економічний розвиток.

  «Основні завдання, в першу чергу, полягають у тому, щоб сконцентруватися на просуванні економічних торговельних інтересів України на зовнішніх ринках», - так охарактеризував завдання нового інституту Валерій Пятницький. Водночас він наголосив, що до цього в країні багато робилося і вже зроблено у цьому напрямку. Однак з інститутом Торгового представника «створюється ціла мережа, потужна, яка включає зусилля Уряду, бізнесу, причому в різних форматах».

  «Надзвичайно важливим є представлення інтересів за кордоном. Ми плануємо відновити або фактично створити інститут торгових представників за кордоном в рамках дипломатичних установ України», - повідомив Валерій Пятницький.

  За його словами, основні зусилля будуть спрямовані на найважливіші для України ринки: ЄС, США, Китаю, Туреччини, Північної Африки, Близького Сходу та ряд інших, для того,  щоб «максимально допомогти бізнесу тут бути представленим та захищеним».

  Торговий представник України зазначив, що наразі є потужна правова база, зокрема Світової організації торгівлі, на основі якої ми працюємо, та висловив впевненість, що з ратифікацією Угоди про асоціацію з ЄС просування на зовнішні ринки буде ще більш успішним.

  «Ми будемо також спрямовувати зусилля на імплементацію Угоди з ЄС в частині вільної торгівлі. Адже це фактично нова сторінка в відносинах з Європейським Союзом. Ця Угода не створює ніяких загроз для наших партнерів, вона, навпаки, відкриває нові можливості», - зазначив Валерій Пятницький, додавши, що консультації в трикутнику Росія-ЄС-Україна в частині втілення цієї Угоди показують, що «побоювання наших партнерів є безпідставними»: «Ця Угода створює, в першу чергу, можливості для створення торговельних відносин, для їх нарощування». Водночас Валерій Пятницький наголосив, що «там, де  нам створюють перешкоди, зокрема на ринку Російської Федерації або Митного Союзу, бізнес знаходить нові шляхи. І фактично торгівля по багатьох напрямках не падає, хоча є певні труднощі, звичайно, їх треба долати».