• In English
 • Ветслужба Полтавщини цілодобово забезпечує епізоотичне благополуччя на Сорочинському ярмарку
  опубліковано 21 серпня 2014 року о 09:19

  На Національному Сорочинському ярмарку, який проходить з 18 до 24 серпня, спеціалісти держветмедицини цілодобово контролюють продаж тварин та птиці, а також тваринницької і рослинницької продукції.

  За словами головного державного інспектора ветеринарної медицини Полтавської області Сергія Аранчія, всім учасникам, які подали заявки на участь у ярмарку, напередодні була  направлена пам’ятка  з вимогами щодо реалізації тварин, продуктів харчування тваринного та рослинного походження та надання послуг у сфері громадського харчування.

  При формуванні цих списків ветеринарні фахівці керувалися  Законами України "Про забезпечення санітарного благополуччя населення" та "Про безпечність та якість харчових продуктів".

  З метою забезпечення ефективного контролю за торгівлею тваринами, продуктами тваринного та рослинного походження на національному ярмарку забезпечено цілодобове чергування фахівців обласних державних установ ветеринарної медицини та відділу ветеринарної міліції УМВС України в Полтавській області, які забезпечують ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за продукцією тваринного і рослинного походження, а також за тваринами та птицею, які допускаються до реалізації на ринку.

  У відповідності до вимог «Ветеринарно-санітарних правил торгівлі на ринках» організовано діяльність лабораторії ветсанекспертизи. Держветмедслужба  Миргородського району проведе дезінфекцію території, на якій проводилась торгівля тваринами та птицею.

  Ветеринарне обслуговування Полтавської області здійснює обласна державна лікарня та 30 районних державних лікарень ветмедицини, 101 дільнична лікарня, 24 дільниці та 6 пунктів ветмедицини, регіональна державна лабораторія, 24 районних та 1 міська лабораторії ветеринарної медицини, 56 державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи.