• In English
 • Олександр Шлапак: Ми обов'язково впораємося з тими складними викликами, які стоять перед нашою державою
  опубліковано 19 серпня 2014 року о 18:44

  Міністр фінансів Олександр Шлапак відповів на запитання українців, надіслані на «Урядову гарячу лінію», в ефірі телеканалу «Перший національний» у програмі «Уряд на зв’язку з громадянами».

  Так, відповідаючи на запитання жительки Одеси щодо можливого скорочення зарплат держслужбовців, Міністр фінансів зазначив, що економити на державних службовцях рядового рангу не будуть.

  «Але все, що стосується вищого керівництва держави, включаючи Прем’єр-міністра, міністрів, Парламенту – всі вони «посаджені» до кінця року на так званий «голий оклад». Це те, що вдалося провести через Парламент, – 460 млн. грн. таким чином ми зекономимо», - прокоментував Олександр Шлапак.

  Разом з тим, урядовець  зазначив, що було прийняте і підтримане Парламентом принципове рішення, щодо заборони проведення перевірок підприємців: «Ми заборонили проведення будь-яких перевірок, окрім податкових, до кінця цього року.  Вони можуть робитися тільки з дозволу Уряду. Тепер будь-яка контролююча структура, будь це товариство контролю за цінами, дотримання прав споживачів, санепідемстанція  і т.д., щоб продовжити свою роботу по перевірці підприємців, повинна звернутися і пояснити, чому вона наполягає на таких перевірках, і буде вирішено вже тоді робити це чи ні. Таким чином, нам вдалося скоротити на 70% видатки на контролюючі, перевіряючі органи».

  Громадян також цікавило, як відбувається оподаткування доходів з депозитних рахунків. Міністр фінансів підтвердив, що такий податок запроваджено. І стосується він не лише відсотків з депозиту.

  «Це і відсотки по дивідендах, інвестиційний дохід і інші форми доходу. Хочу нагадати, що така норма є абсолютно нормальною і природною для всіх європейських держав. Треба звикнути до такої думки: якщо ви гроші тримаєте вдома під подушкою – це ваша справа. Якщо ви гроші поклали в якусь справу, чи це активні операції, чи це пасивні операції, і вони принесли вам дохід, він буде оподаткований. Ставка оподаткування 15%. Податковим агентом виступає банк. Тобто автоматично при виплаті доходів щомісяця нашим вкладникам саме дохід буде оподатковуватися за ставкою 15%. Це дасть щороку близько 8 млрд. грн. залучити до державного бюджету», - пояснив Олександр Шлапак.

  Сьогодні багатьох українців хвилює і питання кредитів, які залишилися у військовослужбовців, котрі беруть участь у бойових діях, захищаючи територію України від терористів. Олександр Шлапак нагадав, що вступив в силу Закон, відповідно до якого на час перебування людини в зоні бойових дій, або на час мобілізації скасовується плата відсотків по позикам, які були взяті ними як фізичними особами, не нараховуються пільги, пені і штрафні санкції.

  «Я просив би людей пам’ятати про це, використовувати таку можливість, обов’язково звертатися до комерційних банків. Зверніться на нашу «гарячу лінію», вам приведуть норму Закону, на яку ви зможете послатися, і будь-який комерційний банк зобов’язаний до вас дослухатися. Якщо цього не відбувається, будь ласка, звертайтеся до Національного банку, який керує банківською системою, звертайтеся до Уряду. Ми обов’язково такий банк поправимо», - запевнив Міністр.

  Наостанок Олександр Шлапак висловив віру в краще майбутнє для України: «Хотів би сказати нашим громадянам, що нам всім дуже складно і дуже тяжко, але мене надихає впевненість і віра людей в те, що ми самі обов’язково впораємося з тими складними викликами, які стоять перед нашою державою. Слава Україні