• In English
 • Питання допомоги людям у зоні АТО і переміщеним особам Уряд вирішуватиме спільно європейськими партнерами
  опубліковано 18 серпня 2014 року о 16:59

  Питання допомоги у вирішенні проблем внутрішньо переміщених у межах країни осіб, а також питання допомоги людям, які залишаються в зоні проведення АТО, обговорили сьогодні на зустрічі Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимира Гройсмана та Директора з гуманітарних питань і цивільного захисту Єврокомісії Жан-Луї де Броувера.

  За результатами їх попередньої зустрічі, яка відбулася 30 липня цього року, ЄС уже направив своїх експертів з досвідом роботи у сферах вирішення питань переселенців та відбудови інфраструктури зруйнованих населених пунктів для підготовки спільного плану дій.  Єврокомісія також уже прийняла рішення направити на потреби Сходу і переселенців 2,5 мільйона євро.

  Володимир Гройсман поінформував представника Єврокомісії про ті кроки, які здійснюються Урядом. Зокрема, він повідомив про те, що Уряд створив два державних агентства, одне з яких опікуватиметься питаннями внутрішньо переміщених осіб, друге – питаннями відбудови Донбасу. Зараз вирішується питання щодо їх кадрового забезпечення.

  «Ми пропонуємо, щоб у ці агентства до керівного складу ввійшли не тільки фахівці з вагомим управлінським досвідом, а й волонтери, які серйозно допомагають у роботі з переселенцями», - сказав урядовець.

  Володимир Гройсман та Жан-Луї де Броувер обговорили також можливість залучення європейських експертів, які мають досвід у вирішенні схожих проблем.  Напрацювання спільних рішень має відбуватися максимально швидко, особливо враховуючи наближення холодів.

  Спільно планується працювати і над залученням необхідних для реалізації цих планів фінансових ресурсів. За попередніми оцінками ООН, тільки на вирішення найбільш нагальних проблем переселенців до кінця року потрібно буде близько 33 млн. доларів США.

  «Мої колеги вже працюють над тим, щоб уже виділені ЄС гроші якнайшвидше надійшли в Україну. Але з врахуванням подальших оцінок на початку вересня можливо буде прийнято рішення щодо виділення додаткової фінансової допомоги. Ці кошти ми плануємо спрямовувати на покращення умов проживання і переселенців, і людей, що проживають на звільнених територіях. Розглядається і можливість надання допомоги у вигляді наметів, приладів обігріву, будівельних матеріалів та  інших предметів першої необхідності», - зазначив Жан-Луїс де Броувер.

  Планується, що навколо вирішення  проблем внутрішньо переміщених в межах країни осіб та відновлення життєдіяльності звільнених населених пунктів східних регіонів України об’єднають свої зусилля також країни-члени ЄС та інші донори.