• In English
 • Остап Семерак: Антикорупційні реформи - основне завдання
  опубліковано 15 серпня 2014 року о 15:35

  У нинішньому Уряді всі міністри розуміють, що антикорупційні реформи - основне завдання. Про це заявив Міністр Кабінету міністрів України Остап Семерак в інтерв'ю виданню «Новое время» від 12 серпня.

  За його словами, в Уряді почали зі зміни регламенту роботи, скоротивши термін, відведений на створення і прийняття акту зі 193 до 45 днів.

   «У перший місяць роботи Кабміну ми скоротили витрати на апарат і його чисельність - на 10%. Коли ми почали працювати, кількість чиновників на центральному та місцевих рівнях складало близько 250 тис. осіб. Це ж більше, ніж українська армія! Ми тоді просто закрили очі і сказали: робимо мінус 10% - тобто мінус 25 тис. осіб », - розповів він.

   «Ми також заборонили до кінця року будь-які перевірки, за винятком деяких випадків. По-перше, це зменшить витрати в бюджеті; по-друге, це полегшить ведення бізнесу; а по-третє, це правильний сигнал суспільству, що держапарат перестає бути репресивним », - додав міністр.

   Також, за словами О. Семерака, всім керівникам підрозділів було дано доручення скоротити апарат секретаріату майже до 30% додатково. «Зараз Секретаріат Кабміну - це 664 людини. Основний мотив - це підвищення ефективності роботи людей, а гроші, які будуть звільнені, я частково хочу направити на підвищення зарплати для висококваліфікованих працівників. Насправді зараз мої співробітники працюють з раннього ранку до одинадцятої вечора. До речі, якщо ви будете ввечері проїжджати по вул. Грушевського, то подивіться на вікна, в яких горить світло, - це будуть вікна Прем'єр-міністра, деяких інших Міністрів і, як правило, наші - Секретаріату », - розповів він.

   «Скорочуючи чиновників, я також створив і нові підрозділи, які повинні принести нові віяння в роботу Кабміну. Наприклад, у нас працює тепер департамент, який займається аудитом і ефективністю управління держсектором економіки - державними компаніями. Держава має свої частки в статутах більш 2 тис. компаній - аеропорт «Бориспіль», морський порт в Маріуполі, держконцерн «Укрспирт», «Нафтогаз Україна». Раніше фінансові плани цих компаній щорічно затверджував Кабмін - при цьому в Кабміні не було нікого, хто б займався оцінкою їх ефективності на ринку не тільки на наступний рік, а й за минулі роки. Тепер це робить наш новий департамент », - розповів О. Семерак.

  Крім того, як зазначив міністр, було створено управління «корупціогенних чинників», що займається аналізом всіх проектів актів, які готує Уряд, на предмет можливих корупційних моделей і схем.