• In English
 • Держсільгоспінспекція: За минулий тиждень виявлено ряд резонансних порушень земельного законодавства
  опубліковано 15 серпня 2014 року о 15:13

  Протягом минулого тижня Державною інспекцією сільського господарства України була виявлена низка порушень вимог земельного законодавства. Ці порушення мають резонансний характер та викликають соціальне напруження в регіонах.

  Зокрема, фахівцями Держсільгоспінспекції було виявлено, що на території Веселівської селищної ради Веселіського району Запорізької області громадянин самовільно зайняв земельну ділянку під землі сільськогосподарського призначення. Площа зайнятої ділянки становить 26,2822 га. За фактом порушення громадянина притягнуто до адміністративної відповідальності. Виданий припис з вимогою в місячний термін ужити дієвих заходів для усунення порушення земельного законодавства та нарахована шкода в розмірі 26,9 тис. грн.

  Іще один випадок порушення земельного законодавства був зафіксований у м. Запоріжжі. За результатами перевірки виявилося, що ділянка площею 0,4146 га була незаконно зайнята під розташування газової заправки. За цим фактом директора ПрАТ, яке вчинило правопорушення, притягнуто до адміністративної відповідальності, а також видано припис щодо усунення порушення. Розмір заподіяної шкоди землекористувачу склав 21,5 тис. грн.

  Ще одне правопорушення сталося в Харківській області. Позапланова перевірка фахівцями Держсільгоспінспекції ДП «Іскра» на території Зміївського району виявила факт самовільного зайняття земель сільськогосподарського призначення площею 1523 га. За результатами перевірки складено протокол про адміністративне правопорушення, нараховано шкоду в сумі 1 млн. 464 тис. грн. та винесено постанову про закриття справи у зв’язку із наявлністю ознак кримінального правопорушення та передачею матеріалів перевірки до СВ Зміївського РВ ГУМВС України.