• In English
 • Австрія зацікавлена у зміцненні економічних зв'язків з Дніпропетровщиною, - Посол
  опубліковано 15 серпня 2014 року о 12:33

  Дніпропетровщину з офіційним візитом відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Австрійської Республіки в Україні Вольф Дітріх Хайм. У рамках робочої поїздки в регіон відбулася зустріч Посла з радником губернатора Борисом Трейгерманом. Австрійську сторону здебільшого цікавила інформація про те, як в області організована робота з переселенцями, та налагодження економічних зв’язків.

  Як зазначив Вольф Дітріх Хайм, у нинішній ситуації в Україні важливо об’єднати усі сили, не лише воєнні.

  «Сьогодні у Брюсселі буде проходити зустріч між міністрами іноземних справ Євросоюзу та Австрії. ЄС ретельно стежить за ситуацією в Україні. Тому однією з тем цієї зустрічі стане обговорення того, як зарадити гуманітарній кризі в вашій країні», - сказав Посол.

  Він наголосив, що Дніпропетровщина та Австрія мали гарні зовнішньоекономічні відносини багато років. «Не дивлячись на складну ситуацію з Росією, для нас важливо сфокусуватися на економічних відносинах з Україною», - підкреслив Вольф Дітріх Хайм.

  Борис Трейгерман наголосив, що наразі в країні відбувається відновлення державності. «Армія вчиться воювати, на жаль, не на полігонах, а в реальних умовах. Ми вчимося приймати у себе великий потік переселенців. Вчимося жити в нових умовах», - додав він.

  Радник губернатора повідомив, що одне з основних завдань обласної влади сьогодні – це визволення з полону наших хлопців. «Адже немає нічого більш цінного, ніж людське життя», - наголосив він.

  Однак, за словами Бориса Трейгермана, Дніпропетровська область вже сьогодні думає про майбутнє. «Нам треба відбудовувати країну. Ми будемо раді, якщо наші ділові стосунки з Австрією будуть зміцнюватися», - підкреслив він.

   

  Довідка

  У 2013 році на Дніпропетровську область припадало 5,6% загального торговельного обороту України з Австрією.

  Обсягекспортутоварівдо Австрії склав
  17,3
  млн. дол. Експортувалися: чорні метали – 36,4% (у загальному обсязі експорту товарів з області до Австрії); вироби з чорних металів – 26,6%; руди, шлаки та зола – 9,3%; залізничні локомотиви – 8,3%; товари тощо.

  Обсяг імпорту товарів з Австрії становив 67 млн. дол. США. Імпортувалися: фармацевтична продукція – 49,2%(у загальному обсязі імпорту товарів з Австрії до області); машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання – 19,5%; засоби наземного транспорту, крім залізничного – 14,1%; різноманітна хімічна продукція – 5,6% тощо.

  Обсяг експорту послуг з області до Австріїсклав 19,1млн. дол. США (у порівнянні з 2012 роком збільшився у 6,9 разів), обсяг  імпорту послуг - 5,1 млн. дол. США.

  У січнітравні 2014 року на область припадало 5,4% загального торговельного обороту товарами України з Австрією.

  Станом на 1 квітня 2014 року в економіку регіону залучено з Австрії 117, 5 млн. дол. США (1,4% від загального обсягу внесених інвестицій).

  Іноземні інвестиції вкладено в промисловість – 74,8 млн. дол. США (63,6% від обсягу внесених інвестицій з Австрії), діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування – 15,6 млн. дол. США (13,3%), операції з нерухомим майном – 12,9 млн. дол. США (11,0%), оптову та роздрібну торгівлю – 10,2 млн дол. США (8,7%) та інші галузі – 4,0 млн. дол. США (3,4%).

  В області зареєстровано 28 підприємств, в які вкладено інвестиції із Австрії.