• In English
  • Коментар МЗС України щодо неузгодженого з українською стороною відвідання Президентом РФ Автономної Республіки Крим
    опубліковано 14 серпня 2014 року о 21:15

    Міністерство закордонних справ України здійснило дипломатичний демарш та висловило рішучий протест російській стороні у зв'язку з неузгодженим з Україною відвіданням 13-14 серпня Президентом В.Путіним та іншими російськими високопосадовцями тимчасово окупованої території УкраїниАвтономної Республіки Крим та м. Севастополь.

    Такий крок, здійснений попри застереження України, є черговим фактом нехтування російською стороною повагою до державного суверенітету України, Статутом ООН, резолюцією ГА ООН «Територіальна цілісність України», резолюціями Парламентської Асамблеї ОБСЄ, двосторонніми та багатосторонніми зобов'язаннями.

    Україна розглядає цей та інші неузгоджені «візити» російських високопосадовців до Автономної Республіки Крим та мевастополь як невдалу спробу легітимізувати незаконні «органи влади» на тимчасово окупованій території України, а також фактично схвалити дії, які вже призвели до економічних та соціальних проблем, порушень прав людини, переслідувань журналістів, україномовних громадян та корінного кримськотатарського населення Автономії, порушень майнових прав юридичних та фізичних осіб України.