• In English
 • Робота із забезпечення Донбасу товарами першої необхідності продовжуватиметься до нормалізації логістики у східних регіонах, - Ігор Швайка
  опубліковано 14 серпня 2014 року о 15:37

  «У жодному регіоні України немає гуманітарної катастрофи, у тому сенсі, як це визначають ООН та міжнародні організації. Має місце порушення логістики між складами, де зберігаються продукти харчування, та магазинами. У людей відсутні кошти на їх придбання. І все це пов’язане з тими протиправними діями, які вчиняють російські найманці та бандити на території Луганської та Донецької областей», - Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор в ефірі Першого Національного.

  Наразі Міністр підкреслив, що допомога, яка сьогодні відправилася з Києва, Харкова та Дніпропетровська буде передана представникам Червоного Хреста, що здійснюватимуть розповсюдження продуктів харчування на безкоштовній основі.

  Разом з цим, він наголосив, що робота з безкоштовного постачання продуктів харчування і предметів першої необхідності у Мінагрополітики триває вже майже два місяці. «Сьогоднішній день є дещо показовим – як відповідь на псевдо-допомогу Російської Федерації, як свідчення того, що Україна повною мірою може забезпечити власних громадян продовольством. Але поставка продуктів харчування функціонує на постійній основі», - зазначив Ігор Швайка.

  Так, за підтримки Держсільгоспінспекції України, департаментів агропромислового розвитку облдержадміністрацій (сімнадцять регіонів) постраждалим жителям Донбасу та військовослужбовцям в зоні АТО вже направлено орієнтовно 1110 тонн допомоги продуктами харчування та до 18 тонн гуманітарної допомоги (постільна білизна, одежа, засоби гігієни та інше). Допомога надходила безпосередньо, як від потужних сільськогосподарських та переробних підприємств, так і від фермерських, а також від населення і селищних рад.

  «Зараз Мінагрополітики, зі свого боку, дуже стурбоване так званим «гуманітарним конвоєм» з Росії. Оскільки ми не знаємо, що це за вантаж, якої якості продукти харчування, якщо вони там є, - окремо зупинився на питанні фітосанітарного контролю Ігор Швайка, - Нагадаю, що зараз територією РФ швидкими темпами крокує африканська чума свиней. І можемо казати, що територія Росії – це територія з неконтрольованим поширенням вірусів. І допустити подібний вантаж на територію України без належного контролю - ми просто не маємо права з огляду на безпеку життя українців».

  Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка наголосив, що робота щодо постачання продуктів харчування та предметів першої необхідності до Луганської та Донецької областей буде продовжена й надалі, доки не буде налагоджено нормальну логістики у згаданих регіонах.