• In English
 • Остап Семерак: Уряд створив Комісію із захисту інтересів України у питанні повернення майна колишнього СРСР
  опубліковано 13 серпня 2014 року о 18:10

  Кабінет Міністрів створив Комісію щодо захисту інтересів України в питанні повернення майна колишнього СРСР, яке належить Україні. Про це у середу, 13 серпня, повідомив Міністр Кабінету Міністрів України Остап Семерак на брифінгу, підбиваючи підсумки засідання Уряду.

  «Це епохальне рішення для України, оскільки вперше за всі роки незалежності нашої держави Уряд системно підійшов до питання правонаступництва щодо зовнішніх боргів, державного боргу, активів СРСР. Ми ухвалили рішення щодо створення Комісії щодо захисту інтересів України у цьому питанні», - повідомив Міністр Кабінету Міністрів.

  За його словами, Комісія вивчатиме правонаступництво нашої держави щодо боргів та майна СРСР та пропонуватиме механізми вирішення цього питання на користь України.

  Для цього буде проведено повну інвентаризацію всього, що «по праву належить Україні», та визначені процедури.

  «Досі це дуже довго і болісно відбувалося, але ми підемо в цьому питанні до кінця, повернемо всі активи, які належать Україні і досі не повернуті, навіть якщо доведеться в цьому звертатися до міжнародних судів, - заявив Остап Семерак. – Переконаний, що саме наш Уряд поставить остаточну крапку між постсовком і Україною. Це розлучення відбулося давно, і ні ми, ні наші діти не мають спокутувати ярмо тієї імперії. Україна назавжди вийде зі всіх тоталітарних імперій не тільки де-факто, але й де-юре».