• In English
 • На звільненій від терористів станції Вуглегірськ на Донеччині залізничники перевіряють стан інфраструктури
  опубліковано 13 серпня 2014 року о 16:11

  Сьогодні працівники Укрзалізниці та Донецької залізниці перевіряють стан інфраструктури на станції Вуглегірськ, яка була звільнена від бойовиків. Про це в інтерв’ю журналістам повідомив заступник генерального директора Укрзалізниці Віталій Жураківський.

  «Сили антитерористичної операції звільнили станцію Вуглегірськ від ополченців, тому ми маємо можливість перевірити, який стан інфраструктури на дільниці від Вуглегірська до Дебальцевого та які об’єкти потребуватимуть якнайшвидшого відновлення», - повідомив Віталій Жураківський.

  За його словами, залізничники досить оперативно, в лічені дні, ремонтують пошкоджені внаслідок бойових дій ділянки колії. Значно більше часу потребує приведення до ладу контактної мережі, тягових підстанцій та мостів. При цьому сьогодні є багато станцій, до яких через бойові дії немає доступу, аби визначити стан пошкоджень. «Надзвичайно складна ситуація у містах Торез, Горлівка, Микитівка, де ще тривають бойові дії, там багато пошкоджень, яких ми ще не оцінили», - зазначив заступник генерального директора.

  Віталій Жураківський також повідомив, що через численні пошкодження інфраструктури внаслідок бойових дій Донецька залізниця зараз виконує план навантаження лише на 32%. «Практично працює тільки Західний Донбас, такі напрямки як Красний Лиман, Артемівськ, Сіль, шахти в районі Красноармійська», - додав заступник генерального директора Укрзалізниці.

  Він також нагадав, що раніше залізничникам вдалося відновити роботу станцій Красний Лиман, Слов’янськ, Дружківка, Краматорськ, Артемівськ, тому на дільниці від Красного Лиману до Артемівська наразі в повному обсязі здійснюються перевезення як пасажирів, так і вантажів. Для цього на ділянці було відновлено два мости та всю інфраструктуру, яка забезпечує рух поїздів.

  «Ми щоденно перевіряємо стан інфраструктури, контактної мережі, колійного господарства, щоб організувати безпечний рух пасажирів та вантажів», - зазначив Віталій Жураківський.

  Раніше повідомлялося, що мінімальні збитки від пошкодження об’єктів інфраструктури Донецької, Південної та Придніпровської залізниць склали 400 млн. грн.