• In English
 • Двох посадовців митниці затримано за збитки державі у понад 3,7 мільйона гривень, - МВС
  опубліковано 13 серпня 2014 року о 12:04

  Під час обшуків у них вилучені особові справи співробітників, чорнові записи, золоті прикраси та гроші в сумі понад 200 тисяч доларів США. Стосовно затриманих обрано міру запобіжного захисту у вигляді тримання під вартою. Про це повідомив заступник Міністра внутрішніх справ – начальник Головного слідчого управління Віталій Сакал.

  За його словами, документувати протиправну діяльність службових осіб однієї з міжрегіональних митниць правоохоронці почали ще у травні цього року. За фактом виявлених порушень законодавства слідчими було відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. 

  Правоохоронці встановили, що протягом 2013-2014 років посадовці митниці при ввезенні на митну територію держави товарно-матеріальних цінностей безпідставно занижували розміри обов’язкових платежів, які підлягають сплаті до державного бюджету. Таким чином державі були завдані збитки на суму понад 3,7 мільйона гривень.  

  У вчиненні злочину обґрунтовано підозрюють керівника установи та двох керівників її структурних підрозділів. Під час проведення санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях та помешканнях підозрюваних працівники міліції виявили та вилучили особові справи працівників митниці, митні декларації, оргтехніку, чорнові записи, засоби зв’язку, золоті прикраси та гроші в сумі понад 200 тисяч доларів США.

  За погодженням із Генеральною прокуратурою України слідчими Головного слідчого управління МВС було прийняте рішення про затримання двох працівників митниці. Пізніше суд задовольнив клопотання слідчих та обрав стосовно затриманих посадовців міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Одночасно затриманим була надана можливість внесення застави у сумах майже 122 тисячі та 36,5 тисяч гривень відповідно.

  Віталій Сакал зазначив, що обставини злочинної схеми та роль кожного з її учасників слідчі з’ясовуватимуть у рамках розслідування кримінального провадження.