• In English
 • НКЦПФР вносить зміни до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів
  опубліковано 13 серпня 2014 року о 10:27

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила проект рішення «Про затвердження змін до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів» на своєму плановому засіданні 12 серпня 2014 року.

  Фахівці Комісії пояснюють, що за допомогою цього документа передбачається врегулювання низки питань, що виникають у зв’язку з розвитком інфраструктури фондового ринку та стосуються зручності відстеження даних, які емітент оприлюднює в системі розкриття інформації НКЦПФР.

  Зокрема, регулятор пропонує зміни щодо розміщення публічними акціонерними товариствами обов’язкової регулярної та нерегулярної інформації на своєму офіційному сайті в мережі Інтернет, а також щодо удосконалення подання електронної форми такої інформації до Комісії шляхом поширення вимоги подавати її на всіх емітентів цінних паперів. Окрім того, схвалений проект рішення передбачає удосконалення порядку розкриття інформації емітентами цінних паперів та зменшення обсягу публікації для регулярної річної інформації. В тому числі пропонується механізм регулювання ситуації, коли емітент опублікував недостовірну інформацію і хоче виправити її на своєму офіційному сайті в мережі Інтернет.

  «Перш за все, запропоновані зміни стосуються порядку розкриття емітентами цінних паперів інформації на власних веб-сайтах. Зокрема, мова йде про види інформації та про терміни, в які вона має бути оприлюднена. Окрім цього, зауважу, що Комісія вже два роки приймає електронну звітність від учасників фондового ринку з використанням електронно-цифрового підпису, а з 2015 року планує повністю перейти на таку форму роботи», – прокоментував Юрій Бойко, директор Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України.

  Найближчим часом схвалений документ буде розміщений на сайті Комісії з метою публічного обговорення.