• In English
 • Володимир Хоменко: Створення Служби фінрозслідувань - це скорочення кількості перевірок бізнесу
  опубліковано 13 серпня 2014 року о 09:16

  Про це Перший заступник голови Державної фіскальної служби України Володимир Хоменко заявив під час третього семінару, присвяченого обговоренню концепції створення Служби фінансових розслідувань, відповідних законодавчих змін податкового законодавства та механізмів їх застосування, що проходив в Одесі.

  «На сьогодні в Україні налічується близько 80 контролюючих органів, які здійснюють різноманітні перевірки представників бізнесу. Служба фінансових розслідувань, у першу чергу, має на меті зменшити тиск на бізнес. Тобто перевірки здійснюватиме лише один державний орган», - зауважив Володимир Хоменко.

  У семінарі взяли участь представники громадськості та бізнесу з Одеської, Херсонської і Миколаївської областей. Їх цікавили, зокрема, питання щодо витрат на створення СФР, критеріїв добору кадрів та повноважень Служби.

  Перший заступник Голови ДФСУ підкреслив, що пріоритетними напрямами роботи відомства стануть боротьба з тіньовою економікою, відмиванням коштів, одержаних злочинним шляхом, корупцією, і контроль за витратами чиновників.

  «Якщо витрати державного службовця перевищують його доходи, виникає логічне питання щодо джерел таких видатків, – каже Володимир Хоменко. – Якщо такі витрати не підтверджуються доходами, то повинна бути передбачена норма відповідальності, в тому числі кримінальна».

  Володимир Хоменко також наголосив, що кандидати проходитимуть жорсткий відбір. Працюватимуть у Службі лише чесні молоді фахівці. Одним із етапів конкурсу для майбутніх співробітників може стати проходження тесту на детекторі брехні. У той же час рівень заробітних плат співробітників СФР необхідно збільшити на 80-100% від того, що нині отримують фіскали.

  Нагадаємо, що перші семінари за участю Володимира Хоменка, представників бізнесу та громадськості вже пройшли у Львові та Хмельницькому, на черзі - зустрічі у Києві та Чернігові.