• In English
 • Ратифіковано Угоду між Урядами України та Японії щодо кредиту на підтримку реформ
  опубліковано 12 серпня 2014 року о 17:14

  Верховна Рада України 12 серпня ратифікувала Угоду (у формі обміну нотами) між урядами України та Японії щодо кредитної угоди про позику на політику розвитку на здійснення економічних реформ між Кабінетом Міністрів України та Японським агентством міжнародного співробітництва.

  Проект цього Закону України було розроблено Мінекономрозвитку та подано на розгляд Верховної Ради Кабінетом Міністрів України відповідно до вимог Закону «Про міжнародні договори України».

  Головна мета - забезпечення виконання внутрішньодержавної процедури для надання згоди на обов’язковість для України та набуття чинності міжнародного договору, а саме зазначеної Угоди. 

  Нагадаємо, Угодою передбачається надання японською стороною пільгового кредиту у сумі до 10 млрд. єн у якості співфінансування в рамках системного проекту Світового банку перша позика на політику розвитку, який спрямований на підтримку запроваджених стратегічних та інституційних реформ Уряду України, за такими напрямами:

  1) забезпечення належного врядування, прозорості та підзвітності в державному секторі;

  2) дерегуляція та зниження витрат на ведення бізнесу;

  3) реформування системи неефективних і несправедливих енергетичних субсидій та покращення захисту малозабезпечених верств населення.

  Фінансові ресурси Світового банку в рамках першої позики на політику розвитку у розмірі 750 млн. дол. США надійшли до України на початку червня з метою фінансування Державного бюджету 2014 року.

  Водночас, Урядом Японії, враховуючи складну економічну ситуацію в нашій країні, прийнято відповідне рішення про надання Україні додаткового кредиту до 10 млрд. єн (близько 98 млн. дол. США) під 0,95% річних на 20 років з 6-річним пільговим періодом, які також будуть спрямовані на фінансування Державного бюджету у поточному році.

  Уряди України та Японії уклали згадану Угоду (у формі обміну нотами), яку було підписано 17 липня цього року Міністром економічного розвитку і торгівлі України Павлом Шереметою та Міністром закордонних справ Японії Фуміо Кішідою.