• In English
 • Українські плавці-паралімпійці показали феноменальний результат
  опубліковано 11 серпня 2014 року о 17:14

  Міністр молоді та спорту Дмитро Булатов привітав паралімпійську збірну України з плавання із перемогою у Чемпіонаті Європи, який проходив у Ейндховені (Нідерланди) 6-10 серпня.

  "Українські спортсмени – справжні герої. Ваші перемоги – це перемоги всієї України. У цей складний час ви показали найвищий результат за всю історію паралімпійського руху в країні", - зазначив міністр під час урочистої зустрічі збірної у аеропорту "Бориспіль".

  Незважаючи на секвестр бюджету, фінансування паралімпійського спорту збережено в повному обсязі, підкреслив Дмитро Булатов.

  На Чемпіонаті Європи в Ейндховені розігрувалися ліцензії на участь у XV Паралімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро у 2016 році. Українська збірна – 51 спортсмен з 13 регіонів України - посіла перше місце у командному заліку, виборовши 94 медалі: 37 золотих, 29 срібних та 28 бронзових. Друге та третє місце посіли команди Росії та Великобританії.

  Спортсмени збірної встановили вісім світових рекордів у плаванні та 10 рекордів Європи.

  Рекордсменкою у жіночому плаванні стала Єлизавета Мережко – чотири золоті та дві срібні медалі.

  Серед чоловіків найяскравіше виступили Евген Богодайко (сім золотих, дві срібні медалі) та Дмитро Виноградець (сім золотих, одна срібна медаль).