• In English
 • Ігор Швайка: Свято хліба - це традиція, котру ми повинні зберігати для наступних поколінь
  опубліковано 11 серпня 2014 року о 16:00

  Вихідними Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка взяв участь у фестивалі «Хлібу», який відбувся на мистецькому хуторі «Обирок», що на Чернігівщині. Згадати українські традиції, життя наших пращурів, віддати пошану хлібу та важкій праці хліборобів – саме такою була головна мета фестивалю. Міністр відвідував «Обирок» у травні: разом із мешканцями хутора сіяв хліб, тепер настав час разом збирати врожай.

  Учасники фестивалю мали можливість під керівництвом досвідчених хліборобів зібрати та обробити зерно, використовуючи старинні сільськогосподарські прилади: серпи, ціпи, жорна. А наприкінці свята хазяї пригостили гостей свіжоспеченим, духмяним хлібом із справжньої української печі.

  Звертаючись до учасників фестивалю, Ігор Швайка зазначив: «Сьогоднішнє свято – це не лише збереження традицій. Це також виховання, освіта та культура, котру ми повинні зберігати для наступних поколінь. Я дуже вдячний ентузіастам, які влаштовують мистецьки акції та надають можливість всім, кому не байдужа українська минувшина, збиратися разом та долучатися до того життя, яким жили наші прадіди».

  Відповідаючи на запитання журналістів, Міністр запевнив, що цьогорічний врожай матиме гарні показники. Між тим, ситуація на Сході країни критично не вплине на результати загального обсягу зібраного зерна. Звісно, що вона негативна для окремих регіонів, але зібраного зерна вистачить для того, аби забезпечити продовольчу безпеку країни та врахувати експортні пропозиції. Наразі кращою відповіддю на дії північного сусіда-агресора стане тільки потужний розквіт економіки нашої держави.

  Також Ігор Швайка висловив подяку східнякам-хліборобам, які продовжують жнива у найскладніших умовах.