• In English
 • Укрзалізниця публічно обирає оцінювача активів для формування статутного капіталу акціонерного товариства
  опубліковано 11 серпня 2014 року о 12:33

  Укрзалізниця 11 серпня провела перший етап конкурсу оцінки майна та майнових прав Укрзалізниці та підпорядкованих підприємств – розкриття конкурсних пропозицій щодо закупівлі послуг з оцінки активів для формування статутного капіталу ПАТ «Українська залізниця».

  «Сьогоднішня подія вчергове свідчить, що процес реформування галузі залізничного транспорту відбувається відкрито, прозоро, публічно і у відповідності до норм діючого законодавства», – зазначили члени конкурсного комітету Укрзалізниці.

  До конкурсного комітету Укрзалізниці надійшли комерційні пропозиції  від трьох учасників: ТОВ «Делойт і Туш», ТОВ «Ернст енд Янг», ТОВ «Бейкер Тіллі Україна».

  Оцінювачу необхідно буде оцінити 1,5 млн. основних засобів вартістю близько  84 млрд. грн., 630 од. об’єктів незавершених капітальних інвестиції на суму близько 6,5 млрд. грн., а також близько 9,5 тис. земельних ділянок, загальною площею 48 тис. га. У тому числі підлягають оцінці майно залізниць на території проведення АТО, а також АРК Крим.

  Серед вимог до учасників конкурсу – це наявність документів, які свідчать про наявність освіти оцінювачів. Також необхідно мати досвід у проведенні оцінки не менше 20 тис. об’єктів (основних засобів) в межах одного проекту (договору) у відповідності до Міжнародних стандартів фінансової звітності, бути членом мережі міжнародних оцінювальних організацій та мати досвід з надання консультаційних послуг підприємств залізничного транспорту в інших країнах світу тощо.

  Переможця конкурсу для проведення незалежної оцінки майна, в тому числі майнових прав, що вносяться до статутного капіталу ПАТ «Українська залізниця», буде відібрано після вивчення конкурсних пропозицій для укладення з ним договору про зазначені послуги, про що буде повідомлено додатково.

  Незалежну оцінку майна, у тому числі майнових прав, має буде проведено не пізніше жовтня поточного року, а до кінця серпня планується завершити інвентаризацію майна підприємств та господарських товариств залізничної галузі.

  Зведений акт оцінки майнового комплексу акціонерного товариства, після рецензії Фондом держмайна, буде представлено на затвердження Уряду.

  Формування майнового комплексу має бути завершено до 1 січня 2015 року. Відбуватиметься поступовий перехід від територіально-функціональної структури управління до вертикально інтегрованої.

  Довідково

  Робота щодо оцінки майна та майнових прав проводиться відповідно до  постанови Кабінету Міністрів України від 25.06.2014  № 200 «Про утворення публічного акціонерного товариства «Українська залізниця». Постановою визначені джерела формування статутного капіталу, затверджено перелік підприємств залізничного транспорту, на базі яких утворюється товариство, визначено заходи з інвентаризації активів, їх незалежної оцінки та формування статутного капіталу товариства.