• In English
 • Вінниччина може скоротити споживання газу у період опалювального сезону більше, ніж 30%
  опубліковано 07 серпня 2014 року о 17:55

  Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Григорій Семчук під час селекторної наради з регіонами. Він також зазначив, що розрахунок об’ємів скорочення споживання теплопостачальними підприємствами природного газу на період опалювального сезону 2014/15 років на рівні 30% забезпечили більшість областей.

  Григорій Семчук наголосив, що попередньо ознайомившись з розрахунками всіх територій щодо економії 30% споживання газу, виокремив Вінницьку, Запорізьку та Житомирську області як найкраще підготовлені регіони. Відповідно до розрахунків, як зазначив заступник Міністра, кожна з цих територій зможе заощадити більше, ніж 30% блакитного палива.

  Вінницьку область на всеукраїнській селекторній нараді з питань розроблення заходів щодо зменшення споживання природного газу теплопостачальними підприємствами на період опалювального сезону представляв перший заступник голови облдержадміністрації Олександр В’юник.

  Коментуючи результати наради, Олександр В’юник зазначив, що заощадити 30% газу – завдання досить нелегке, але на виконання відповідного доручення Уряду, а також для вирішення реальної ситуації, що склалася в країні, область докладе максимальних зусиль.

  У ході наради регіони прозвітували про хід підготовки до опалювального сезону та про втілення в життя заходів щодо економії 30% природного газу. Заступник Міністра зазначив, що більшість областей подали відповідні розрахунки та витримали раціональне співвідношення організаційних, технічних заходів, заходів по переведенню на альтернативні види палива, кризових заходів.

  Нагадаємо, 9 липня Уряд схвалив постанову, якою затверджено ліміти обсягів природного газу для споживачів у розрізі регіонів та помісячно до кінця опалювального сезону з урахуванням зменшення для ТКЕ на 30% починаючи з 1 серпня 2014 року.

  Антикризовий енергетичний штаб, який очолює Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман, доручив Держенергоефективності підготувати проект урядового документу щодо комплексного плану середньострокових заходів, спрямованих на стимулювання зменшення споживання та заміщення природного газу підприємствами теплопостачання, промисловими споживачами, бюджетними установами та організаціями, населенням. Такий план має бути розрахований на період 2014-2017 років.