• In English
 • Уряд схвалив проект Указу Президента України про призначення довічних державних іменних стипендій
  опубліковано 07 серпня 2014 року о 16:19

  Мінсоцполітики підготувало проект Указу Президента України „Про призначення довічних державних іменних стипендій громадянам України, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність”. Як зазначила Міністр соціальної політики Людмила Денісова, у разі підписання відповідного документу Президентом, стипендії буде призначено 31 громадянину з 16 регіонів України. Перелік цих осіб визначено на основі клопотань, що надійшли від облдержадміністрацій.

    „Державні іменні стипендії виплачуються щомісяця. Їхній розмір становить 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (949 гривень в 2014 році) і не залежить від зарплати, пенсії або інших доходів, які вони отримують”, – сказала Міністр.

  Згідно з Указом Президента України від 26 листопада 2001 року № 1147 „Про довічні державні іменні стипендії громадянам України, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність” визначено 200 довічних державних іменних стипендій. Вони призначаються тим громадянам, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність у колишньому СРСР та яких було ув’язнено, заслано, вислано, виключено з творчих спілок, навчальних закладів, у зв’язку з чим ці особи не здобули відповідної освіти, не мали можливості продовжувати наукову або іншу творчу діяльність та брати участь у громадській роботі.

    Виплата довічної державної іменної стипендії припиняється з дня смерті або виїзду стипендіата. На заміну тих стипендіатів, які померли або виїхали, подаються клопотання обласних державних адміністрацій на призначення стипендії іншим громадянам. В останнє довічні державні іменні стипендії громадянам України, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність, призначалися у січні поточного року.