• In English
  • Для ефективного залучення інвесторів держава має надавати підтримку стратегічним інвестиційним проектам та галузям, - Сергій Євтушенко
    опубліковано 07 серпня 2014 року о 15:55

    Про це заявив Голова Держінвестпроекту Сергій Євтушенко на засіданні Громадської ради при відомстві.

    «Для того, щоб залучити в країну потужного світового виробника, на сьогодні вже недостатньо створити мінімальні комфортні умови у вигляді підведення мереж до індустріальних парків. Уряди Центральної Європи надають податкові пільги, а також субсидії в розмірі 20–30% вартості проекту. Приміром, у Словенії за одне створене робоче місце у високотехнологічному парку сплачується субсидія від уряду – до $24 тис.», – розповів С. Євтушенко.

    Голова Держінвестпроекту також навів приклад партнерства чеського уряду з компанією «Hyundai Mobis». «Інвестиція у новий завод із виробництва автомобільних фар з боку «Hyundai Mobis» становитиме $196 млн., а уряд Чехії гарантує інвесторам повернення понад $40 млн. у вигляді податкових пільг. Планується, що «Hyundai Mobis» створить як мінімум 900 робочих місць у депресивному Мораво-Сілезькому краї. Тож, якщо Україна прагне співпрацювати зі світовими брендами та залучати чималі інвестиції, потрібно використовувати механізми державно-приватного партнерства, зокрема бути готовим надавати субсидії, податкові пільги та інші форми підтримки стратегічним інвестиційним проектам», – зазначив він.

    У контексті реалізації найбільш пріоритетних для держави національних проектів Голова Держінвестпроекту виокремив «LNG-термінал». На його думку, наразі знайдено оптимальне рішення для цього проекту. Так, замість будівництва дорогого наземного терміналу, яке б тривало 60 місяців і коштувало понад $1 млрд., українському уряду пропонується взяти в оренду сучасну мобільну технологію – плавучу регазифікацію. «Час розгортання проекту – 12 місяців. Потужність на прийомку газу – 5 млрд. кубів. Вартість не перевищить $ 100 млн. доларів, у той час як Росії Україна сплачувала значно вищу ціну за газ»,  – розповів С. Євтушенко.

    За словами С. Євтушенка, тепер є значний відкладений попит на інвестиції в Україну. Він наголосив, що від держави інвестори чекають реальних кроків у боротьбі з корупцією, серйозних макроекономічних реформ, внутрішньої політичної стабілізації. «Якщо ми зможемо відреагувати на ці виклики, то в Україну, безсумнівно, прийдуть нові технології, капітали, нова культура виробництва. Країна матиме нових потужних партнерів», – підкреслив він.