• In English
 • Україна диверсифікує експортні ринки, - Валерій Пятницький
  опубліковано 06 серпня 2014 року о 12:54

  Національний бізнес активно шукає ринки збуту власної продукції, які б стали прийнятною альтернативою російському. Про це розповів на брифінгу 6 серпня Урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій Пятницький. 

  «На сьогодні йде процес диверсифікації. Збільшилися обсяги торгівлі на країни Близького Сходу. У деяких випадках нам знадобиться більше часу, але у цілому ряді випадків, де досить короткий технологічний цикл, продукція з більшою швидкістю обертання при продажі – там відбувається досить активна переорієнтація на інші ринки. Та ж сама металургія – скорочення на російському напрямку компенсовано збільшенням на європейському», - сказав Валерій Пятницький.

  Разом з тим він наголосив, що у деяких галузях промисловості, зокрема,  машинобудуванні, на жаль, на сьогодні дуже швидко компенсувати втрати переорієнтацією на інші, треті, ринки (у тому числі й на ринок Європейського Союзу), досить непросто. Головним чином через те, що порушується система кооперації.  

  «Якщо це відбувається ви не можете у кінцевому рахунку зробити або кінцевий продукт, або ж ваш продукт, який є частиною більшого, також фактично не споживається і ви не можете його реалізувати», - пояснив Валерій Пятницький.