• In English
 • У звільнених містах Донеччини та Луганщини вже поновлено виплату соцдопомог та пенсій
  опубліковано 04 серпня 2014 року о 19:26

  Щойно сили АТО звільняють будь-яке місто на Сході країни, там одразу ж поновлюється виплата всіх державних соціальних допомог та пенсій. На цьому наголосила Міністр соціальної політики Людмила Денісова під час спілкування з журналістами.

  Вона зазначила, що, зокрема, жителі Краматорська та Слов’янська вже отримують належні їм виплати. Крім того, там погашені борги, що виникли за час неможливості перерахування коштів цим містам.

  Водночас Міністр підкреслила, що містам, які все ще перебувають у зоні АТО, виплата соціальних допомог та пенсій не здійснюється. «Ми не можемо доставити гроші людям», – відзначила вона.

  Людмила Денісова закликала жителів таких міст переїжджати на тимчасове проживання до інших міст України, де їм поновлять отримання соціальних виплат. За її словами, на сьогодні такою можливістю скористалися майже 77 тисяч переселенців. Найбільшу кількість зареєстровано в Харківській області – це 23600 громадян.

  Міністр пояснила, що, передусім, по приїзду до іншого міста необхідно зареєструватися та написати заяву щодо отримання соціальних виплат. Відповідний орган (Пенсійний фонд, служба зайнятості, управління соцзахисту населення) забезпечать розгляд звернень у терміновому порядку.

  «На сьогодні вже 22 тис. переселенців звернулися щодо переведення пенсійних справ, ще понад 5 тис. громадян виявили бажання працевлаштуватися на новому місці перебування», – сказала Людмила Денісова.

  Вона зазначила, що для координації дій з оперативним штабом щодо виїзду із небезпечної зони, потрібно звернутись за номером «101» як зі стаціонарного, так і з мобільного телефону, та на урядову гарячу лінію 0 800 507 309.

  Міністр наголосила, що вся необхідна інформація для переселенців розміщена також на офіційному сайті Мінсоцполітики.