• In English
 • Вшанували пам'ять першої Народної артистки України Марії Заньковецької
  опубліковано 04 серпня 2014 року о 19:18

  4 серпня виповнюється 160 років від дня народження Марії Заньковецької - української актриси, першої Народної артистки України.

  З цієї нагоди сьогодні актрису, за участю акторів київських театрів, ветеранів сцени, театрознавців та широкого кола громадськості, вшанували панахидою на могилі у Києві на Байковому кладовищі, а також презентували виставку «Найрадісніші і незабутні хвилини мого життя» в музеї М.Заньковецької та показали фільм про артистку, створений на матеріалах музею.

  «У Марії Заньковецькій, людині, що стала першою народною артисткою України, поєдналась українська автентика і європейськість, вона – Наталка-Полтавка, що зійшла зі сторінок книги Котляревського та абсолютно сучасна, модерна жінка, яка актуальна і нині. Саме Марія Заньковецька має стати прикладом для сучасних актрис, а держава – долучитися до збереження пам’яті про таких видатних особистостей», – зазначив Міністр культури України Євген Нищук, що також долучився до пам’ятних заходів.

  Варто зазначити, що пошукова система Google теж відзначила цей день. Так, на головній сторінці пошукової системи з’явилось тематичне видозмінене зображення головного логотипу з портретом української актриси.