• In English
 • Мінінфраструктури розпочинає підготовку до оптимізації функцій контролюючих органів виконавчої влади у сфері транспорту
  опубліковано 04 серпня 2014 року о 18:56

  Міністерство інфраструктури України готує перелік найважливіших функцій контролю у сфері транспорту в рамках оптимізації витрат на утримання органів центральної виконавчої влади, відповідальних за державний нагляд. Для цього Укрморрічінспекція та Укртрансінспекція проводять аналіз своїх повноважень та чисельності штату.

  «Готового рецепту немає. Поставлене таке завдання, варіанти рішення якого Міністерство обговорюватиме за участю інспекцій», - повідомив перший заступник Міністра інфраструктури Олександр Малін в ході засідання Колегії Укрморрічінспекції.

  За його словами, інспекції повністю відмовляться від перевірок внутрішньої господарської діяльності підприємств. Приміром, в морському і річковому секторі буде знято контроль над маломірними суднами, не задіяними в комерційних перевезеннях. Утім задля дотримання безпеки судноплавства маломірними суднами, при підготовці змін до законодавства, усі ризики цього напрямку можуть бути віднесені до сфери страхування.

  Планується, що в інспекцій залишаться лише повноваження, що стосуються міжнародних зобов’язань за міжнародними конвенціями, угодами і кодексами. Крім того, задля безпеки пасажирів необхідно зберегти контроль транспортними інспекціями над комерційними перевезеннями.

  «Загалом це буде вичерпний перелік контрольних функцій, лише найнеобхідніших і достатніх, для виконання міжнародних зобов’язань. Кожна функція повинна бути підкріплена міжнародним документом, який Україна виконує в особі інспекції у тій чи іншій транспортній сфері», - зауважив Олександр Малін.

  Нагадаємо, Урядом доручено на 70% скоротити витрати на утримання органів центральної виконавчої влади, які здійснюють контрольно-наглядові повноваження. З цією метою буде сформовано робочу групу з представників органів виконавчої влади, яка вже напочатку наступного тижня має підготувати пропозиції щодо переліку тих функцій контролю, які необхідно здійснювати в найважливіших секторальних напрямках.